7 علت اصلی نشت آب از بدنه ماشین ظرفشویی + جزئیات کامل

0 16

7 علت اصلی نشت آب از بدنه ماشین ظرفشویی + جزئیات کامل

1. شل شدن بست‌های ماشین ظرفشویی

یکی از علت‌های نشت آب از ظرفشویی می‌تواند شل شدن بست‌ها باشد. در‌صورتی‌که آب از ماشین ظرفشویی شما نشت می‌کند، بهتر است ابتدا از سفت بودن بست‌های آن اطمینان حاصل کنید.

2. فرسودگی و ساییدگی شلنگ‌های ماشین ظرفشویی

اگر از ماشین ظرفشویی خود استفاده زیادی داشته باشید، فشار زیادی به شلنگ‌های دستگاه وارد می‌شود و این شلنگ‌ها به مرور زمان فرسوده خواهند شد. درنتیجه، این اتفاق منجربه نشت آب از ماشین ظرفشویی می‌شود. در‌صورتی‌که فرسودگی شلنگ‌ها موجب نشتی آب از دستگاه فوق شده باشد، با تعویض آن‌ها می‌توانید این مشکل را حل کنید.

3. اختلال در عملکرد پمپ ماشین ظرفشویی

پمپ در ماشین ظرفشویی وظیفه گردش و هدایت جریان آب را بر عهده دارد. در شرایطی که مشکلاتی در عملکرد پمپ تخلیه ایجاد شود، آب از قسمت زیرین دستگاه نشت خواهد کرد. چناچه ماشین ظرفشویی شما دچار نشتی شود، بررسی پمپ دستگاه بسیار حائز اهمیت است و باید سریعاً اقدام به تعمیر آن کنید.

4. وجود خرابی در شیر ورودی ماشین ظرفشویی

شیر ورودی در ماشین ظرفشویی وظیفه‌ی تأمین آب لازم برای شست‌و‌شوی ظروف را دارد. در‌صورتی‌که شیر ورودی ظرفشویی خراب شده باشد، آب بسیار زیادی از قسمت زیرین دستگاه نشت خواهد کرد. ممکن است پوسیدگی شیر یا شل‌شدگی واشر منجر‌به خرابی قطعه فوق شده باشد. در این شرایط باید شیر ورودی ماشین ظرفشویی مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شود.

همچنین با دانستن اینکه چرا آب ماشین ظرفشویی تخلیه نمی‌شود؟ می‌توانید از کم و کیف مشکل فوق آگاه شوید و اقدامات لازمه را جهت پیشگیری انجام دهید.

5. خرابی بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی

بازوی آبپاش در ماشین ظرفشویی وظیفه اسپری کردن مواد شوینده و آب کافی روی ظروف کثیف را بر عهده دارد. آبپاش نقش بسیار مهمی در فرآیند شست‌وشوی ظروف دارد و درصورت وجود مشکلاتی در بازوی این قطعه، آب از قسمت زیرین ظرفشویی نشت خواهد کرد. معمولاً زمانی که جنس بازوی آب پاش از فلز باشد، احتمال خرابی در آن بیشتر می‌شود.

نکته: در‌‌صورت نشت آب از قسمت زیرین ظرفشویی، بازوی آبپاش دستگاه را چک و آن را تعویض کنید. بررسی و تعویض بازوی آبپاش کاری تخصصی است و بهتر است توسط متخصصان ماهر انجام شود.

6. خرابی واشر یا نوار دور در ماشین ظرفشویی

نشت آب از ماشین ظرفشویی ممکن است از قسمت‌های مختلفی صورت بگیرد. هنگامی که آب از قسمت جلوی ظرفشویی نشت کند، توصیه می‌شود قبل از هر کاری نوار دور در دستگاه را بررسی کنید. در‌صورتی‌که نوار یا واشر دور در فرسوده شود یا چسبندگی آن کم شده باشد، آب از قسمت جلویی دستگاه (بدنه) نشت خواهد کرد.

در این شرایط نیز با تعویض واشر دور در ماشین ظرفشویی، نشتی آب از قسمت جلویی دستگاه رفع خواهد شد. بهتر است تعویض واشر را به متخصصین مجرب بسپارید تا مشکلی پیش نیاید.

7. وجود اشکال در عملکرد شناور ماشین ظرفشویی

شناور در ماشین ظرفشویی وظیفه کنترل میزان آب خروجی را بر عهده دارد. اگر شناور دستگاه دچار خرابی شده باشد، آب از قسمت زیرین ظرفشویی نشت خواهد کرد. همچنین این مشکل سبب می‌شود تا حجم زیادی از آب، درون دستگاه انباشته شود. سعی کنید برای برای حل این مشکل از سرویسکاران ماهر کمک بگیرید تا در اسرع وقت شناور دستگاه تعمیر یا تعویض شود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.