10 نکته که باید قبل از خرید کفپوش اپوکسی رعایت کنید ! + جزئیات کامل

0 18

10 نکته که باید قبل از خرید کفپوش اپوکسی رعایت کنید ! + جزئیات کامل

عوامل تاثیرگذار بر قیمت کفپوش اپوکسی چیست؟

نوع سطح زیرین و کف سازی

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت کفپوش ها ، آماده سازی سطح زیرین می باشد.

کفپوش ما از هر نوعی که باشد برای اجرا نیاز به آماده سازی و زیر سازی سطح دارد . در حقیقت بیشترین زمان در کفپوش کردن یک محیط صرف آماده سازی و زیرسازی سطح می شود.

آماده سازی سطح زیرین شامل از بین بردن شکاف ها و حفره ها، تعمیر آسیب های فیزیکی و آسیب شیمیایی ، از بین بردن آلودگی و رطوبت در سطح زیرین می باشد که همه این مراحل طبیعتا در قیمت نهایی کار موثر است و اگر سطح زیرین در هنگام ساخت سازه و ساختمان به خوبی آماده شده باشد ، هزینه نهایی کفپوش به شدت کاهش پیدا می کند.

متراژ محیط

بدیهی و واضح است که متراژ محیط یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت نهایی کفپوش اپوکسی است. هر چه متراژ کار بیشتر باشد هزینه نهایی کمتر می شود چرا که هزینه هایی مانند ایاب و ذهاب کارگران ، انتقال تجهیزات و وسایل و بسیاری دیگر جزو هزینه های ثابت یک کار هستند.

که باید پرداخت شوند. هر چه متراژ بالاتر باشد به طبع این هزینه در هر متر مربع کوچک تر می شود و در نهایت هزینه پایانی کفپوش اپوکسی کاهش می یابد.

ضخامت

ضخامت کفپوش های اپوکسی به طور مستقیم با کاربری پروژه در ارتباط است. برای مثال در محیط های پر رفت و آمد و پر ترافیک صنعتی و پارکینگ های عمومی ، کفپوش اپوکسی با ضخامت بالاتری اجرا می شود تا مقاومت بیشتری داشته باشد ولی در محیط های خصوصی و کم تردد کفپوش های اپوکسی با ضخامت کمتری اجرا خواهند شد.

در محیط‌های معمولی ضخامت 1 تا 2 میلی‌متر، در محیط‌های که ترافیک و رفت و آمد نیمه سنگین دارند، ضخامت 2 تا 3 میلی‌متر، در ترافیک سنگین معمولا 3 تا 4 میلی‌متر و در شرایط خاص که ترافیک محیط بسیار زیاد است، ممکن است تا 8 میلی‌متر نیز نیاز به ضخامت وجود داشته باشد. هنگام در نظر گرفتن ضخامت توجه به دو نکته “کاربری پروژه” و “کفسازی بتنی” اهمیت ویژه‌ای دارد.

مقدار مصرف مواد

میزان مصرف مواد در هر پروژه با توجه به ضخامت لایه های مختلف ضرب در مساحت سطح به دست بیاوریم. برای مثال اگر بخواهیم بیست متر مربع از یک سطح را با ضخامت یک میلیمتر بپوشانیم ، احتیاج به 20 لیتر مواد داریم. البته به وزن مخصوص هر نوع کفپوش که توسط شرکت تولید کننده نوشته می شود ، دقت کنید.

کیفیت مواد

یکی از مهم ترین فاکتور های تعیین قیمت نهایی هر کفپوشی می تواند کیفیت متریال یا مواد مصرفی باشد. انتخاب مواد لازم جهت اجرای کفپوش اپوکسی از برند های مختلف تاثیر قابل توجه‌ای بر تعیین قیمت دارد.

که نیاز به تجربه زیادی دارد. بهره گیری از مشاوران یا پیمان‌ کاران این حوزه می‌ تواند انتخابی هوشمند جهت کسب اطمینان از مواد مورد نظر است.

دستمزد و حق الزحمه نصب

یکی دیگر از عوامل تعیین قیمت تمام شده در کف پوش های اپوکسی ، دستمزد و حق الزحمه نصب می باشد. بیشترین بخش از مراحل اجرای کفپوش اپوکسی توسط نیروی انسانی انجام می شود و ماشین آلات خاصی درگیر این کار نیستند. اگر مدیریت پروژه درست باشد.

با انتخاب کارگران ماهر و حرفه ای می تواند با تعداد کمتر نیروی انسانی بیشترین خروجی را داشته باشد و هزینه‌های مربوط به دستمزد و حق الزحمه نصب را به حداقل برسانید.

ممنون که با این مطلب با ما همراه بودید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.