۸ نکته طلایی برای افزایش طول عمر کولر گازی + جدید

0 105

۸ نکته طلایی برای افزایش طول عمر کولر گازی + جدید

کولر گازی دو حالت AUTO و ON دارد. در حالت ON، فن کولر شما به‌طور مداوم کار خواهد کرد، حتی زمانی که کمپرسور روشن نباشد. این موضوع باعث می‌شود فشار زیادی به کولر وارد شود. هنگامی که کولر خود را روی حالت AUTO تنظیم می‌کنید، دمای محیط را تشخیص می‌دهد و سپس به صورت خودکار دمای محیط را روی دمایی که تنظیم شده است، نگه می‌دارد.

به‌عبارت دیگر، در حالت AUTO، کولر گازی شما پس از رسیدن به دمای تنظیم‌شده توسط ترموستات، قطع می‌شود. در نهایت حالت خودکار به کاهش بار و در نهایت افزایش میانگین عمر واحد کولر شما کمک خواهد کرد.

۷- سیستم سرمایشی را هوشمند کنید

با استفاده از یک کنترلر هوشمند برای تهویه مطبوع خود، می‌توانید با استفاده از گوشی هوشمند خود، بدون توجه به اینکه کجا هستید، تا زمانی که وای‌فای دارید، کولر را مدیریت و کنترل کنید. علاوه‌بر این، بسته به سازنده و مدل، کنترل‌های تهویه مطبوع هوشمند می‌توانند با ویژگی‌های اضافی مانند برنامه‌ریزی هفتگی یا کنترل‌های مبتنی بر مکان، در میان بسیاری از موارد دیگر همراه باشند.

اما ویژگی‌های اصلی که به شما کمک می‌کند مصرف کولر خود را بهینه نگه دارید، کنترل دما و رطوبت است. شما می‌توانید کنترل‌کننده هوشمند خود را برای حفظ محدوده‌ی دما یا رطوبت خاصی تنظیم کنید و پس از دستیابی به آن، استفاده از تهویه مطبوع به تدریج کاهش می‌یابد. تنظیمات فن نیز به‌صورت خودکار به پایین تغییر می‌کند و مصرف کمپرسور تنظیم می‌شود.

شما همچنین می توانید با نظارت بر وضعیت فیلتر کولر خود، تعمیر و نگهداری آن را بررسی کنید و هر زمان که نیاز به تغییر داشت، از آن مطلع شوید.

همه‌ی این موارد تضمین می‌کند که کولرگازی با حداکثر توان کار نمی‌کند، در نتیجه عمر متوسط آن افزایش می‌یابد.

۸- عایق‌بندی خانه خود را ارتقا دهید

برای اینکه تهویه مطبوع به‌طور مؤثر کار کند، عایق‌بندی نقش مهمی ایفا می‌کند. بااینکه کولر هوای مطبوع را فراهم می‌‌نماید، عایق‌بندی مانع فرار آن از خانه‌ی شما می‌شود. به‌همین دلیل در طول سرویس باید بررسی کنید که آیا عایق‌بندی شما نیاز به ارتقا دارد یا خیر.

عایق‌بندی ضعیف منجر به از دست‌رفتن هوای مطبوع خواهد شد. در عوض، دستگاه تهویه مطبوع شما باید مکررا روشن و خاموش شود و کار کولر شما را سخت‌تر کند. این کار فشار بیشتری به اجزای مختلف کولر از جمله موتور و کمپرسور وارد می‌نماید. در نتیجه، هزینه‌های تعمیر و نگهداری شما افزایش و میانگین عمر واحد کولر کاهش خواهد یافت.

خلاصه‌ای از افزایش طول عمر کولر گازی

با انتخاب فردی ماهر برای تعمیر و نگهداری منظم، تعویض به‌موقع‌ فیلتر، استفاده از لوازم جانبی مانند پنکه برای کاهش فشار به کولرگازی و استفاده از حالت خودکار می‌توان عمر کولر را افزایش داد.

روش‌های گفته‌شده نیازی به صرف پول زیاد ندارند و تقریبا همه‌ی آن‌ها را خودتان در خانه می‌توانید انجام دهید. سیستم‌های تهویه مطبوع با طول عمر حدود ۱۵ تا ۲۰ سال تبلیغ می‌شوند؛ اما بدون مراقبت مناسب، عمر آن می‌تواند به شدت کاهش یابد و نیاز به هزینه‌ی زیاد برای خرید کولر جدید را ضروری می‌کند. برای خرید کولر گازی می‌توانید راهنمای خرید کولر گازی و معرفی بهترین مدل‌ها را مطالعه نمایید.

با رعایت روش‌های ذکر شده در بالا، می‌توان اطمینان حاصل کرد که عمر متوسط یک کولر در کل ۱۵ تا ۲۰ سال و در برخی موارد حتی بیشتر است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.