۴ روش نصب شبیه‌ساز بازی‌های قدیمی روی آیفون + جدید

0 60

۴ روش نصب شبیه‌ساز بازی‌های قدیمی روی آیفون + جدید

شبیه‌ساز نوعی نرم‌افزار است که کنسول قدیمی را در کامپیوتر شبیه‌سازی می‌کند. برای مثال می‌توانید از طریق شبیه‌ساز بازی‌های نینتندو DS را روی آیفون اجرا کنید.

علاوه بر شبیه‌ساز، برای اجرای بازی به یک رام (ROM) هم نیاز دارید؛ رام یک نسخه‌ی نرم‌افزاری از بازی ویدئویی است. شما می‌توانید از یک رام در چند شبیه‌ساز استفاده کنید.

با توجه به اینکه شبیه‌سازها منبع باز هستند، استفاده از آنها منع قانونی ندارد. ولی استفاده از رام‌ها کمی پیچیده است. در صورتی که شما خودتان صاحب یک بازی هستید؛ در برخی موارد می‌توانید، نسخه‌ی رام آن بازی را برای استفاده‌ی شخصی بسازید. ولی توجه کنید که Nintendo FAQ استفاده از رام بازی‌های این شرکت را به هر شکلی غیر قانونی اعلام کرده است.

بهترین شبیه‌سازها برای iOS

قبل از اینکه نحوه‌ی نصب شبیه‌سازها روی آیفون یا آیپد را توضیح دهیم؛ به‌طور فهرست‌وار بهترین شبیه‌سازهای iOS یا iPadOS را معرفی می‌کنیم:

دلتا (Delta): شبیه‌ساز نینتندو چند پلتفرمی

GBA4iOS: شبیه‌ساز چند پلتفرمی Game Boy که توسط دلتا جایگزین شده است

iNDS: شبیه‌ساز Nintendo DS

PPSSPP: شبیه‌ساز قابل حمل پلی استیشن

Provenance: شبیه‌ساز چند پلتفرمی، از جمله سیستم های آتاری، سگا و سونی

Happy Chick: شبیه‌ساز چند پلتفرمی با کتابخانه رام داخلی، با تبلیغات زیاد

دلتا با پشتیبانی از کنسول‌های نینتندو از جمله Game Boy Advance، N64 و Nintendo DS شاید بهترین شبیه‌ساز iOS باشد. بهترین روش برای نصب دلتا استفاده کردن از Altstore است که چهارمین روشی است که در زیر توضیح داده شده است.

شبیه‌سازهای آیفون را بدون استفاده از اپ استور چگونه نصب کنیم

با اینکه اپل اجازه نصب شبیه‌سازها را در اپ استور نمی‌دهد و نصب آنها در دستگاه‌های اندرویدی بسیار آسان‌تر است ولی روش‌های زیادی برای نصب شبیه‌سازها در آیفون بدون استفاده از اپ استور وجود دارد.

در اینجا ۴ روش نصب شبیه‌سازها روی آیفون یا آیپد را از ساده‌ترین تا سخت‌ترین روش توضیح می‌دهیم. ساده‌ترین روش نامطمئن‌ترین روش است. شاید برای اینکه زودتر به نتیجه برسید بهتر باشد مستقیم سراغ گزینه آخر یعنی Altstore بروید.

شبیه‌ساز را از یک اپ استور جایگزین دانلود کنیدSource link

Leave A Reply

Your email address will not be published.