گوگل بدون آپدیت اندروید، سرعت اجرای برنامه‌ها را افزایش می‌دهد + جدید

0 29

گوگل بدون آپدیت اندروید، سرعت اجرای برنامه‌ها را افزایش می‌دهد + جدید

پست وبلاگی گوگل به مزیت‌های Android Run Time (ART) و امکان به‌روزرسانی مجزای این قابلیت بدون نیاز‌ به آپدیت سیستم‌عامل اشاره دارد. ART موتوری است که اندروید را تقویت می‌کند و وظیفه‌ی کامپایل جاوا و کاتلین به کد بایت و سپس اجرای آن را برعهده دارد.

آپدیت‌های ART به گوگل اجازه می‌دهد حتی بدون انتشار به‌روزرسانی کامل سیستم‌عامل، سرعت اجرای برنامه‌های اندروید را افزایش دهد. این شرکت با معرفی ART اندروید ۱۳ اعلام کرد سرعت اجرای اپلیکیشن‌ها در برخی دستگاه‌های قدیمی تا ۳۰ درصد افزایش یافته است.

ART در اندروید ۱۲ رسماً به دو بخش ماژولار(یک ماژول APEX) سیستم‌عامل تبدیل شد و به‌طور جداگانه بدون نیاز به آپدیت سیستم، ازطریق گوگل‌پلی به‌روزرسانی می‌شود. این یعنی حدود ۳۱ درصد از کاربران(۶۰۰ میلیون نفر) به‌طور منظم بهبودهایی برای موتور برنامه دریافت می‌کنند که باعث اجرای بهتر و سریع‌تر اپلیکیشن‌ها می‌شود.

درحالی‌که بسیاری از مؤلفه‌ها به‌آرامی به ماژول APEX منتقل شده‌اند گوگل اعلام کرد ART بزرگ‌ترین ماژول اندروید است که APIهای بیشتری نسبت‌به هر ماژول APEX دیگری دارد. غول جستجوی اینترنت نسخه‌‌سازی ART را در قالب پروژه‌ی نرم‌افزاری بزرگ آغاز کرده و با انتشار اندروید ۱۴ قصد دارد ART 14 را عرضه کند.

جدیدترین نسخه‌‌ی ART فقط به اندروید ۱۴ محدود نخواهد شد و کاربر گوشی‌ یا تبلت‌ مجهز به اندروید ۱۲ نیز می‌تواند از پیشرفت‌های اعمال‌شده روی آن بهره ببرد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.