گلکسی زد فولد ۶ با همان دوربین زد فولد ۵ عرضه می‌شود + جزئیات کامل

0 38

گلکسی زد فولد ۶ با همان دوربین زد فولد ۵ عرضه می‌شود + جزئیات کامل

تابستان امسال، گلکسی زد فولد ۵ و گلکسی زد فلیپ ۵ به مجموعه‌ی گوشی‌های تاشدنی سامسونگ اضافه شدند. زد فولد ۵ با فرم‌فکتور کتابی خود، کمی در سخت‌افزار نسبت‌ به گلکسی زد فولد ۴ ارتقاء یافت و به‌ گزینه‌ی مناسبی برای علاقه‌مندان به گوشی تاشدنی تبدیل شد؛‌ هرچند که رقبای سرسختی مثل شیائومی میکس فولد ۳ و گوشی هواوی میت X5 را در مقابل خود دارد. حالا، شایعات نشان می‌دهند که زد فولد ۶ نیز بهبودهای قابل توجهی را به‌همراه نخواهد داشت.

سامسونگ ممکن است نقشه‌هایی برای افزایش کیفیت زد فولد ۶ در نظر داشته باشد، اما احتمالاً دوربین تغییر نخواهد کرد. افشاگر معروفی موسوم‌به Ice Universe، در پست جدید خود گفته است زد فولد ۶ که سال آینده عرضه خواهد شد، از همان دوربین ۵۰ مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد که در زد فولد ۵ و ۴ قرار دارد.

سامسونگ دستگاه‌های سری فولد دو نسل قبل را به دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی تجهیز کرد که ارتقای قابل توجهی در مقایسه با حسگر ۱۲ مگاپیکسلی گلکسی زد فولد ۳ محسوب می‌شد. اگر شایعه‌ی جدید درست باشد، زد فولد ۶ دوربینی مشابه با نسخه‌های پرچمدار گوشی سامسونگ سری گلکسی S خواهد داشت.

با ورود وان پلاس به بازار تاشدنی‌ها ازطریق گوشی وان پلاس Open، سامسونگ با رقابت بیشتری مواجه شد و به‌نظر می‌رسد روی کاهش ضخامت دستگاه تمرکز کرده است و قصد دارد با مهندسی معکوس گوشی‌های تاشدنی چینی‌ها، به طراحی باریک‌تری دست پیدا کند.

در مقایسه با دستگاه‌های تاشدنی هواوی، گلکسی زد فولد ۵ با ضخامت ۱۳٫۴ میلی‌متر در حالت تاشده، در این زمینه خیلی عقب‌تر است. میت X3 هواوی که در فروردین امسال عرضه شد، ۱۱٫۸ میلی‌متر ضخامت دارد و میت X5 که شهریور عرضه شد، با ضخامت ۱۱٫۱ میلی‌متری حتی از آن هم باریک‌تر است. گوشی شیائومی میکس فولد ۳ نیز فقط ۱۰٫۹ میلی‌متر ضخامت دارد.

علاوه‌براین، گفته می‌شود گلکسی زد فلیپ ۶ دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی خواهد داشت که در مقایسه با حسگر ۱۲ مگاپیکسلی زد فلیپ ۵، ارتقای چشمگیری خواهد بود. هنوز درباره‌ی تغییر قیمت گوشی زد فولد یا زد فلیپ ۶ نسبت‌ به نسل قبل، سخنی به میان نیامده است.

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.