گزارش سالانه جاباما؛ با ۲۲۳ درصد رشد، تعداد کاربران جاباما به ۲/۳ میلیون نفر رسید + جزئیات کامل

0 48

گزارش سالانه جاباما؛ با ۲۲۳ درصد رشد، تعداد کاربران جاباما به ۲/۳ میلیون نفر رسید + جزئیات کامل

میزبانان فعال در جاباما در سال ۱۴۰۱ درمقایسه‌با سال ۱۴۰۰ به‌طور متوسط ۲۲۰درصد رشد درآمد داشته‌اند. در گزارش جاباما، ذکر شده است که این رشد درآمد نه به‌دلیل افزایش میزان مبلغ، بلکه به‌دلیل افزایش تعداد رزرو بوده است.

میزبانی که بیشترین تعداد اقامتگاه را در پلتفرم جاباما داشته، میزبانی است که ۶۳ اقامتگاه در شهر تهران دارد. یک میزبان با ۱۱ اقامتگاه در شهر تهران در‌مجموع ۴میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان درآمد در سال گذشته کسب کرده است. میزبان دیگری هم با ۲۲ اقامتگاهی که در اصفهان و تهران داشته است، از ۲هزار کاربر یکتا میزبانی کرده است.

در میان انواع مختلف اقامتگاه، ویلا با ۴۵درصد بیشترین میزان محبوبیت را در میان کاربران دارد. آپارتمان با ۱۶.۳ درصد و کلبه با ۱۲.۶ درصد نیز دیگر انواع اقامتگاه‌های محبوب در جاباما هستند. هاستل و مهمان‌پذیر و مجتمع اقامتی هم کمترین میزان محبوبیت را در میان کاربران این پلتفرم داشته‌اند.

جاباما و برنامه‌هایش برای آینده

بر‌اساس گزارش سال ۱۳۹۸ مرکز آمار ایران، فقط ۱۰درصد از مسافرت‌ها با هدف تفریح و گردش بوده و ۶۶درصد از مردم ایران سفر رفته بودند، ۳۴درصد از مردم در آن مقطع در طول یک سال سفر نرفته بودند. همچنین، این گزارش حاکی از آن است که ۳۴درصد از مردم کشور برای سفر اقامت در خانه آشنایان و بستگان را انتخاب کرده بودند. ۶.۶درصد به ویلا یا آپارتمان شخصی خود رفتند و ۱۰درصد کمپ می‌زدند و در چادر اقامت می‌کردند. ۳.۵درصد اقامتگاه‌های عمومی را انتخاب و ۸.۶درصد ویلا یا آپارتمان اجاره کرده بودند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.