کوین میتنیک، تحت تعقیب‌ترین هکر جهان در سن ۵۹ سالگی درگذشت + جدید

0 44

کوین میتنیک، تحت تعقیب‌ترین هکر جهان در سن ۵۹ سالگی درگذشت + جدید

کوین میتینک که به‌دلیلی اقدامات هکری خود در دهه‌ی ۱۹۹۰ میلادی به‌شهرت رسید و مدتی بعد به‌عنوان مشاور امنیت سایبری به فعالیت پرداخت، در سن ۴۹ سالگی از دنیا رفت.

میتنیک پس‌از ۱۴ ماه مباره با سرطان پانکراس، سرانجام در تاریخ ۱۶ جولای درگذشت. او درحالی از دنیا رفت که اولین فرزندش هنوز به‌دنیا نیامده و درواقع همسرش باردار است.

میتنیک که زمانی «مشهورترین هکر جهان» بود، در دهه‌ی ۱۹۹۰ به‌دلیل حمله‌های رایانه‌ای که به سرقت فایل‌های اطلاعاتی و شماره کارت‌های اعتباری انجامید، بر سر زبان‌ها افتاد و به‌ چهره‌ای بدنام تبدیل شد. البته دادستان فدرال در محاکمه‌ی میتنیک شهادت داد که او هرگز سعی نکرد از هیچ‌کدام از قربانیان خود حتی یک سکه به‌سرقت بگیرد.

به‌نوشته‌ی فورچن، میتنیک قبل‌از آن محاکمه، به‌مدت دوسال تحت‌تعقیب بود. او در سال ۱۹۹۵ دستگیر شد و درنهایت به کلاهبرداری رایانه‌ای اعتراف کرد و به ۴۶ ماه حبس محکوم شد. این هکر حتی پس‌از پایان دوران حبس به‌مدت سه‌سال بدون اجازه‌ی افسر پلیس خود، اجازه‌ی استفاده از رایانه یا گوشی همراه را نداشت.

میتنیک سپس مهارت‌های خود را در خدمت شرکت‌ها به‌کار گرفت و سپس به سخنران و مشاور امنیتی تبدیل شد. او سال ۲۰۱۱ به‌عنوان مدیر ارشد Hack KnowBe4 انتخاب شد.

Hack KnowBe4 با انتشار پستی وبلاگی نوشت: «کوین از لحظه‌ای که مدیریت ارشد شرکت ما را پذیرفت، از برنامه‌ی آموزشی KnowBe4 الهام گرفت و نقش مهمی در معرفی این برند به صنعت ایفا کرد. تجربه‌ی گسترده‌ی او در زمینه‌ی مهندسی اجتماعی برای همیشه با تاروپود شرکت ما آمیخته شده است.»Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.