کولر سلولزی چیست و چه مزایایی دارد؟ + جدید

0 77

کولر سلولزی چیست و چه مزایایی دارد؟ + جدید

درنهایت، با‌ید بگوییم که قیمت کولر سلولزی کمی بیشتر از کولر آبی است؛ اما به همان نسبت مزایای بیشتری نیز دارد. هرچند بخش اعظمی از مزایای کولرهای سلولزی مربوط به مدل‌های هوشمند زیرسقفی هستند و کولرهای نیمه‌هوشمند عملکرد مناسبی در بهینه‌سازی مصرف و شست‌وشوی خودکار و تعدیل رطوبت هوا ندارند.

ناگفته نماند تنها مشکلی که کولر سلولزی به‌ آن دچار می‌شود، بوگرفتن پدهای سلولزی است که باتوجه‌به محیط بسته و مرطوبش چندان دور از انتظار نیست که شرایط مساعدی برای رشد قارچ‌ها ایجاد شود. این مشکل راه‌حل خود را دارد که شامل شست‌وشوی کامل کولر و کفی و پدهای سلولزی یا حتی تعویض آن‌ها می‌شود.

تبدیل کولر آبی پوشالی به کولر سلولزی

تبدیل کولر آبی پوشالی به کولر سلولزی امکان‌پذیر است و همین‌حالا می‌توانید با خرید پدهای سلولزی، آن‌ها را با پوشال‌های نصب‌شده روی پنل‌های کولر جایگزین کنید.

هرچند اجرای فنی آن نکات ریزی دارد که اشاره به آن‌ها در این مقاله نمی‌گنجد، تبدیل کولر آبی پوشالی به کولر سلولزی در اغلب مواقع باعث می‌شود بازدهی کولر افزایش پیدا کند و مصرف آن نیز سمت‌وسوی کاهشی بگیرد.

کولر سلولزی دقیقاً فناوری شبیه به کولر آبی پوشالی دارد، با این تفاوت که به‌جای پوشال در ساختار آن از مواد سلولزی کاغذی به‌عنوان پد خنک‌کننده استفاده می‌شود.

کولرهای سلولزی در انواع متنوع‌تری ارائه می‌شوند که با کولرهای آبی ممکن است تفاوت زیادی داشته باشند؛ اما تفاوت اساسی آن‌ها در استفاده از مواد سلولزی است که موجب افزایش بازدهی و بهینه‌سازی مصرف انرژی در آن‌ها می‌شود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.