کوالکام احتمالا با کنار گذاشتن سامسونگ، تولید Snapdragon 8 Gen 2 را به TSMC می‌سپارد + جدید

0 82

کوالکام احتمالا با کنار گذاشتن سامسونگ، تولید Snapdragon 8 Gen 2 را به TSMC می‌سپارد + جدید

شایعاتی در رابطه با همکاری کوالکام با سامسونگ و TSMC در تولید انبوه تراشه‌‌ی پرچمدار Snapdragon 8 Gen 4 به گوش می‌رسید؛ اما اکنون به‌گفته‌ی یکی از افشاگران دنیای فناوری با حساب کاربری «Revegnus» در توییتر، به نظر می‌رسد کوالکام از این تصمیم منصرف شده است و تنها با تی‌سی‌ام‌سی در فرآیند تولید انبوه این تراشه همکاری خواهد کرد.

دلیل قطع همکاری کوالکام با سامسونگ در ساخت تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۴ احتمالا به بازدهی ضعیف سامسونگ یا برتری فرآیند ساخت ۳ نانومتری TSMC بازمی‌گردد.

همکاری کوالکام با کمپانی‌های مختلف در ساخت تراشه، باعث صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌ی ساخت می‌شود. اتکای صِرف به فرآیند ساخت N3E شرکت TSMC برای کوالکام پرهزینه خواهد بود؛ اما به‌نظر می‌رسد که این شرکت در حال حاضر راهکار دیگری ندارد.

در توییت‌های قبلی، Revegnus به ساخت تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۴ در دو نسخه با فرآیند 3GAP سامسونگ برای گوشی‌های گلکسی و فرآیند N3E برای گوشی‌های دیگر اشاره کرده بود؛ اما به نظر می‌رسد در سال ۲۰۲۴، کوالکام سفارش تولید تراشه‌هایش را به‌صورت انحصاری به TSMC بسپارد که این امر باعث افزایش قیمت تراشه برای سازنده‌‌های گوشی هوشمند می‌شود.

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.