کشف بقایای دو گونه جدید گربه دندان خنجری در آفریقای جنوبی + جزئیات کامل

0 44

کشف بقایای دو گونه جدید گربه دندان خنجری در آفریقای جنوبی + جزئیات کامل

دانشمندان بقایای دو گونه گربه دندان خنجری را پیدا کردند که قبلا کشف نشده بود. این گربه‌ها در حدود ۵/۲ میلیون سال پیش در آفریقا پرسه می‌زدند. اکتشافات جدید درک پیشین دانشمندان درمورد این گروه از گربه‌های منقرض‌شده را تغییر می‌دهد. یافته‌های جدید همچنین می‌تواند بینش‌هایی درزمینه‌ی تغییرات محیطی که در آن زمان اتفاق افتاده است، فراهم کند و می‌تواند به آشکار کردن این موضوع کمک کند که چرا اجداد انسان شروع به راه رفتن روی دو پا کردند.

بقایای ناقص دو گونه جدید با نام‌های Dinofelis werdelini و Lokotunjailurus chimsamyae در کنار استخوان‌های دو گونه شناخته‌شده دیگر یعنی Adeilosmilus kabir و Yoshi obscura در نزدیکی شهر لانگبانوگ در ساحل غربی آفریقای جنوبی کشف شد. به‌گزارش لایو ساینس، این چهار گونه به زیرخانواده دندان‌خنجری‌ها (Machairodontinae) تعلق دارند. دندان‌خنجری‌ها گروه منقرض‌شده‌ای از گربه‌های شکارچی هستند که بیشتر گونه‌های گربه‌های دندان خنجری را شامل می‌شوند. بیشتر اعضای این زیرخانواده ازنظر اندازه شبیه گربه‌های بزرگ امروزی بودند.

در مطالعه جدید که ۲۰ ژوئیه در مجله‌ی iScience منتشر شده است، پژوهشگران بقایای هر چهار گونه را توصیف کرده‌اند. کشف D. werdelini برای پژوهشگران عجیب نبود، زیرا گونه‌هایی از این جنس قبلا در این منطقه و در سراسر جهان ازجمله در اروپا، آمریکای شمالی و چین کشف شده بود. اگرچه پژوهشگران از کشف L. chimsamyae شگفت‌زده شدند، زیرا پیش از این، اعضای این جنس فقط در کنیا و چاد پیدا شده بودند. یافته‌های جدید نشان می‌دهد گربه‌های دندان خنجری نسبت‌ به آنچه قبلاً تصور می‌شد، پراکندگی بسیار بیشتری داشته‌اند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.