کره غول‌پیکر لاس ‌وگاس ۴ هزار ترابایت حافظه فلش دارد! + جدید

0

[ad_1]

کره غول‌پیکر لاس ‌وگاس ۴ هزار ترابایت حافظه فلش دارد! + جدید

سال ۲۰۲۳ در دل شهر همیشه زنده و پرنور لاس وگاس، سازه‌ای جدید به نام Sphere احداث شد که نگاه‌ها را خیره کرد. این ساختمان عظیم کروی‌شکل که نمای بیرونی آن به‌عنوان بزرگ‌ترین صفحه‌نمایش LCD جهان شناخته می‌شود، نه‌تنها از‌نظر معماری، بلکه ازنظر فناوری نیز بی‌نظیر است.

بنابر اطلاعات رسمی، هر دو صفحه‌نمایش داخلی و خارجی کره‌ی لاس وگاس از ویدئوهایی با وضوح 16K پشتیبانی می‌کنند. هر‌کدام از آن‌ها به مجموعه‌ای از ۲۷ گره متکی هستند که هرکدام وضوح 4K را ازطریق نر‌م‌افزار هیتاچی وانتارا با ۴ پتابایت (۴٬۰۰۰ ترابایت) حافظه‌ی فلش با سرعت ۴۰۰ گیگابایت‌بر‌ثانیه پخش می‌کنند. این نمایشگر کروی‌شکل تأخیری در‌حدود پنج میلی‌ثانیه دارد.

Sphere محصولی مشترک از شرکت سرگرمی اسفیر و هیتاچی وانتارا است و با مساحتی بالغ‌بر ۸۱٬۳۰۰ مترمربع، تصاویری باکیفیت بی‌نظیر می‌تواند ارائه دهد. نمای بیرونی این غول کروی‌شکل برای اهداف نمایشی، از سیاره‌ها و ماه‌ها گرفته تا آثار هنری خیره‌کننده، ساخته شده است.

مقاله‌های مرتبط

از زمان فعالیت اولیه در ۴ ژانویه ۲۰۲۳ ( ۱۴ خرداد ۱۴۰۲) با نمایشی از کره‌ی زمین، Sphere به‌طور مداوم برای نوآوری‌هایش ستایش شده است.

کره‌ی ۲٫۳ میلیارد دلاری لاس وگاس بزرگ‌ترین و پروضوح‌ترین نمایشگر LCD (با نور پس‌زمینه‌ی LED) جهان را دارد و می‌تواند ۱۷٬۶۰۰ نفر را در دل خود جای ‌دهد. سیستم صوتی آن مجهز به ۱۶۸ هزار اسپیکر است که در پشت نمایشگر و در کف سالن قرار گرفته‌اند.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.