کد دایورت ایرانسل + جدید

0 18

کد دایورت ایرانسل + جدید

با استفاده از این کد می‌توانید بدون نگرانی از اشغال بودن خط تلفن همراه خود مکالمه تلفنی طولانی برقرار کنید و خیالتان راحت باشد که اگر تماسی با خط ایرانسل شما گرفته شود، از دست نخواهد رفت و به شماره دیگری که انتخاب کرده‌اید دایورت می‌شود.

دایورت تماس‌ها بدون استفاده از کد

به جز کدهایی که برای دایورت خطوط اپراتورهای مختلف وجود دارد، روش دیگری هم برای انتقال تماس از یک شماره موبایل به شماره دیگر وجود دارد. در این روش‌ها شما احتیاجی به دایورت کردن تماس از طریق خط تلفن همراهتان ندارید و با استفاده از گوشی موبایل می‌توانید تماس‌ها را به خط دیگری منتقل کنید.

اگر کاربر سیستم عامل iOS هستید، برای این کار باید چند مرحله را پشت سر بگذارید:

  • به بخش تنظیمات (setting) گوشی خود بروید.
  • وارد بخش phone شوید.
  • از میان گزینه‌های مختلف گزینه call forwarding را پیدا و انتخاب کنید.
  • قابلیت call forwarding را روشن کنید.
  • در بخش forward to شماره‌ای را که می‌خواهید تماس‌ها به آن منتقل شود، وارد کنید.

اگر هم از گوشی‌های دارای سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنید، می‌توانید در setting گوشیتان گزینه call را انتخاب کنید، سپس روی گزینه call forwarding بزنید. در میان گزینه‌های مختلف انتقال، گزینه تماس صوتی (voice call) را انتخاب کنید.

در سیستم عامل اندروید حالت‌های مختلفی برای دایورت کردن تماس‌های صوتی در نظر گرفته شده است: انتقال تماس در حالت در دسترس نبودن، انتقال تماس در حالت پاسخ ندادن، انتقال تماس در حالت مشغول بودن خط و انتقال کلی تماس‌ها. متناسب با وضعیتی که دارید یکی از این حالت‌ها را انتخاب کنید. به این ترتیب، قابلیت انتقال تماس گوشی شما فعال می‌شود.

وقتی می‌خواهید گوشی موبایلتان را، با هر سیستم عاملی که دارد، از حالت دایورت خارج کنید، کافی است به بخش call forwarding مراجعه کنید و این قابلیت را خاموش کنید تا تماس‌ها را روی خط اصلی گوشی خود دریافت کنید.

نحوه لغو دایورت ایرانسل

اگر انتقال تماس را از طریق کدهای دستوری که در قسمت‌های قبل آموزش دادیم، فعال کرده‌اید هم می‌توانید آن را غیر فعال و دایورت را لغو کنید. برای این کار هم کد دستوری مشخصی وجود دارد که باید آن را شماره‌گیری کنید.

برای لغو دایورت خط ایرانسل کافی است در شماره‌گیر گوشی خود روی خطی که تماس‌ها را از آن به خط دیگری منتقل کرده‌اید، کد #21# را وارد کنید و روی گزینه برقراری تماس بزنید. به این ترتیب، پیغامی روی صفحه گوشی شما نمایش داده می‌شود و به شما می‌گوید که حالت دایورت خط شما غیر فعال شده است. با انجام این کار، از این به بعد تماس‌ها با همان شماره اصلی ایرانسل شما برقرار خواهد شد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.