کافه بازار برای افراد کم‌بینا و نابینا دسترس‌پذیر شد + جدید

0

[ad_1]

کافه بازار برای افراد کم‌بینا و نابینا دسترس‌پذیر شد + جدید

استور ایرانی بازار در راستای بهبود تجربه کاربری و با هدف دسترس‌پذیرتر شدن، امکانات تازه‌ای برای افراد کم‌بینا و نابینا فراهم شده است.

همزمان با انتشار نسخه‌ی جدید بازار، یک راهنمای مکتوب برای دسترس‌پذیرکردن برنامه‌ها در اختیار توسعه‌دهنده‌های بازار قرار می‌گیرد تا آنها نیز بتوانند محصول خود را برای گروه‌های بزرگ‌تری از افراد دارای معلولیت‌، دسترس‌پذیر کنند.

حمید محمودی، توسعه دهنده ارشد اندروید در بازار، در این باره می‌گوید: «دسترس‌پذیرکردن بازار وظیفه‌ی ما بوده و هست. اگر چه در نسخه‌های قبلی بازار هم کمی به این ویژگی پرداخته بودیم، ولی از نسخه‌ی فعلی به بعد، بازار به صورت کامل برای نابینایان و کم‌بینایان دسترس‌پذیر خواهد بود.»

بازار از همه‌ی توسعه‌دهندگان دعوت می‌کند برنامه‌های خود را برای افراد دارای معلولیت‌های گوناگون دسترس‌پذیرکنند. حمید محمودی می‌گوید «من در کنار سایر همکارانم در چپتر اندروید بازار اعلام آمادگی می‌کنیم تا به توسعه‌دهندگان کمک کنیم اپلیکیشن‌های خود را برای افراد دارای معلولیت دسترس‌پذیر کنند.»

نسخه جدید بازار امروز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت، همزمان با روز جهانی «آگاهی از دسترس‌پذیری دیجیتالی» (Global Accessibility Awareness Day) منتشر می‌شود.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.