ژاپن در سال ۲۰۲۴ انحصار اپ استور و گوگل پلی را درهم‌ می‌شکند + جدید

0 17

ژاپن در سال ۲۰۲۴ انحصار اپ استور و گوگل پلی را درهم‌ می‌شکند + جدید

دولت ژاپن در حال بررسی اقدام ضدانحصار بزرگی است که می‌تواند بازار اپلیکیشن‌ موبایل را تکان دهد. براساس گزارش وب‌سایت نیکی، مقام‌های ژاپن قصد دارند در سال ۲۰۲۴ قانونی را به مجلس این کشور ارائه کنند تا پای دیگر فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل به میدان رقابت باز شود.

قانون پیشنهادی شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی سیستم‌عامل گوشی مانند اپل و گوگل را هدف می‌گیرد و آن‌ها را از انحصار فروشگاه اپلیکیشن و سیستم‌های پرداخت باز‌می‌دارد. این موضوع باعث افزایش رقابت شرکت‌های دیگر می‌شود و به‌طور بالقوه به کاهش قیمت‌ برنامه‌ها و افزایش تعداد اپلیکیشن‌های نوآورانه‌ و در‌نهایت بهبود تجربه‌ی کاربران منجر خواهد شد.

نگرانی‌های فزاینده‌ای درباره‌ی قدرت شرکت‌های بزرگ فناوری مانند اپل و گوگل وجود دارد. این شرکت‌ها هموراه متهم شده‌اند که از موقعیت‌ خود در بازار خود برای جلوگیری از رقابت و کسب سود بیش‌ازحد از توسعه‌دهندگان و کاربران استفاده می‌کنند.

هر کاربر گوشی‌ اندروید یا گوشی آیفون برای دانلود اپلیکیشن غالباً سراغ گوگل پلی و اپ استور می‌رود؛ به‌ویژه در سیستم‌عامل iOS که در حالت عادی گزینه‌ی دیگری پیش روی کاربر قرار نمی‌گیرد.

اگر قانون دولت ژاپن تصویب شود، می‌تواند تأثیر بسزایی بر بازار جهانی اپلیکیشن‌های موبایل بگذارد. در‌حال‌حاضر، اپل و گوگل اکثر سهم بازار را در‌اختیار دارند و اگر مجبور شوند فروشگاه‌های اپلیکیشن خود را برای رقابت باز کنند، تسلط آن‌ها بر بازار کاسته خواهد شد.

همچنین، قانون پیشنهادی می‌تواند به‌نفع شرکت‌های فناوری در ژاپن باشد؛ چون آن‌ها درنهایت می‌توانند فروشگاه‌های اپلیکیشن و سیستم‌های پرداخت خود را توسعه دهند. این موضوع می‌تواند به رشد و رقابت شرکت‌های ژاپنی با شرکت‌های بزرگ بین‌المللی کمک کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.