چگونگی سرویس آبگرمکن + جدید

0 24

چگونگی سرویس آبگرمکن + جدید

سوراخ‌شدن رادیات براثر رسوب‌زدگی

سوراخ‌شدن و نشتی رادیات معمولاً به‌دلیل به‌موقع سرویس‌نشدن آن است. شایان ذکر است که قدیمی‌بودن دستگاه و فرسودگی آن نیز در پوسیدگی رادیات نقش مهمی ایفا می‌کند.

    • در داخل رادیات شبکه‌هایی پره‌مانند وجود دارد که اگر آن‌ها پوسیده و سوراخ شده باشند، راهی برای تعمیر وجود ندارد.
    • برای تشخیص پوسیدگی و سوراخ‌بودن کافی است تا ببینید آیا رسوب‌زدگی به بیرون سرایت کرده یا نه.
    • معمولاً اگر سوراخی وجود داشته باشد، رسوب‌زدگی‌ها به حالت شوره روی رادیات مشخص می‌شوند.

لوله‌گذاری و جوش‌کاری آبگرمکن

  • جوش‌نقره: این نوع جوش‌کاری صرفاً برای ترمیم بخش‌های دردسترس رادیات انجام می‌شود؛ یعنی جوش‌دادن لوله‌های بخش بیرونی که عملی کاملاً موقت است.
  • لوله‌گذاری: لوله‌گذاری برای ترمیم بخش‌های داخلی رادیات انجام می‌شود؛ اما در‌مجموع لوله‌گذاری و این نوع تعمیر کاملاً موقت و کم‌‌تأثیر است.

نکته: اگر رادیات شما بیش‌ از حد معقول فرسوده و کهنه است، بهتر است در اسرع وقت تعویض شود و هزینه اضافی انجام نشود.

برای کاهش هزینه تعویض، می‌توانید رادیات قبلی خود‌ را به‌عنوان ضایعات یا به‌اصطلاح «داغی» بفروشید. این نوعی طرح تعویض است که در‌صورت توافق، می‌توانید رادیات کهنه خود را با نو تعویض و مابقی مبلغ را با فروشنده حساب کنید.

سرویس پمپ‌آب آبگرمکن

در این روش، پمپ آبگرمکن‌ را باز و تمام اجزای آن‌ را از هم جدا و سپس با گذاشتن قطعات برنجی، آن‌ را درون اسید جرم‌گیری می‌کنیم.

پمپ‌آب آبگرمکن شامل تعدادی اورینگ و واشر است که بعد از مدتی فرسوده می‌شوند و باید آن‌ها را تعویض کرد. نام این مجموعه از ادوات و قطعات کیت کامل سرویس پمپ آبگرمکن است.

نقش شیرآلات در فشار آب

بعد از نصب و راه‌اندازی آبگرمکن، سعی کنید تمام شیرآلات منزل خود را باز و شن و رسوب پشت آن‌ را تخلیه کنید. گه‌گاهی ممکن است هنگام باز‌کردن شیر آب‌ گرم، فشار‌ آب شما کمتر از آب‌ سرد باشد. دلیل اصلی این مسئله گرفتگی شیرآب است؛ اما اگر مشکلتان بعد از جرم‌گیری شیرآلات حل نشد، بدانید مشکل از لوله‌های اصلی است.

نکته: برای سرویس شیرآلات خود، ابتدا آن‌ها را باز و سری توری‌شکل شیر را از بدنه اصلی جدا کنید. سپس با ریختن کمی جرم‌گیر به داخل مجاری شیر، اجازه دهید تا جرم و رسوب از آن خارج شود و جرم‌گیر چند دقیقه‌ای داخل مجاری شیر بماند و سپس با آب‌ فشار‌قوی کل مجاری شیر خود را بشویید تا تمام جرم و گرفتگی‌ها شسته و بیرون ریخته شود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.