چگونه گوشی تعمیری را از نو تشخیص دهیم؟ + جدید

0 86

چگونه گوشی تعمیری را از نو تشخیص دهیم؟ + جدید

نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه کنید، نحوه‌ی قرارگیری صفحه‌نمایش روی گوشی است که با نگاه‌کردن به دوربین و کناره‌های نمایشگر تا حدی تشخیص‌دادنی است. درواقع، اگر تعویض ال‌سی‌دی به‌درستی انجام نشده باشد، آن‌طور‌که باید روی فریم قرار نمی‌گیرد و کمی با برد گوشی فاصله دارد و حتی ممکن است اثرهای چسب‌ها و مواد استفاده‌شده را نیز در اطراف گوشی مشاهده کنید. این موضوع را می‌توانید با نحوه‌ی قرار‌گرفتن پنل صفحه‌نمایش روی محفظه‌ی دوربین نیز متوجه شوید.

نکته‌ی دیگر این است که اگر شخصی غیرحرفه‌ای در گوشی را برای تعویض یا تعمیر قطعات باز کرده باشد، احتمالاً با بررسی ساده درمی‌‌یابید که پنل جلو یا پشت به‌خوبی روی دستگاه قرار نگرفته‌اند و به عبارتی لق می‌زنند.

نرم‌افزار‌های تشخیص تعمیری‌بودن گوشی

برای تشخیص گوشی تعمیری اندروید افزون‌بر روش‌های مذکور، می‌توانید از برنامه‌های جانبی مانند Phone Info یا Phone Check نیز کمک بگیرید. در این برنامه‌ها گزینه‌ای برای تشخیص تعمیری‌بودن گوشی وجود ندارد؛ بااین‌حال، تمام بخش‌های دستگاه ازجمله صفحه‌نمایش، سلامت باتری، سخت‌افزار و نرم‌افزار گوشی را بررسی می‌کنند؛ بنابراین، اگر دستگاه ایراد نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری خاصی داشته باشد، آن را متوجه خواهید شد.

اگر قصد داشته باشید گوشی کارکرده‌ی خود را بفروشید، با استفاده از این گونه نرم‌افزارها، می‌توانید مشکلات گوشی را بررسی کنید و ببینید کدام‌یک از بخش‌های آن به تعمیر نیاز دارند. برای گوشی آیفون نیز می‌توانید از برنامه‌ی 3uTools کمک بگیرید. این نرم‌افزار علاوه‌بر ویژگی‌هایی مثل پشتیبان‌گیری اطلاعات، بازیابی داده‌ها و مدیریت آیفون، می‌تواند سخت‌افزار گوشی را آزمایش و عیب‌یابی کند تا از این طریق متوجه شوید چه قطعاتی تعویض شده‌اند.

گوشی‌های ریفربیش

گاهی اوقات به‌دلیل بروز مشکلات فنی در خط‌تولید شرکت‌های سازنده، دستگاه‌هایی با نقص‌های نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری به‌دست کاربران می‌رسند و درنهایت، برای حل مشکل به نمایندگی بازگردانده می‌شوند. این گوشی‌ها پس از رفع مشکل مجدداً بسته‌بندی خواهند شد و این‌ بار با قیمت کمتری فروخته می‌شوند که اصطلاحاً به آن‌ها ریفربیش گفته می‌شود.

موضوع مهم درباره‌ی این نوع دستگاه‌ها، این است که برخی از فروشنده‌ها آن‌ها را بدون تخفیف و با قیمت گوشی‌های نو می‌فروشند. برای تشخیص گوشی‌های ریفربیش آیفون، بهترین روش استفاده از شماره مدل است که درادامه، نحوه‌ی انجام آن را توضیح می‌دهیم. برای اطلاع از دیگر روش‌های موجود، مقاله‌ی «آیفون ریفربیش‌شده چیست و چه تفاوتی با آیفون آکبند دارد؟» را از دست ندهید.

تشخیص گوشی ریفربیش‌شده آیفون

بهترین روش برای تشخیص تعمیری‌بودن گوشی آیفون بررسی شماره مدل است که در تنظیمات دستگاه می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. درواقع، با بررسی شماره مدل آیفون به‌راحتی متوجه می‌شوید که آیفون شما را قبلاً اپل بازسازی کرده است یا خیر. شماره مدل در گوشی‌های آیفون معمولاً با حروف M ،‌F،‌P و N شروع می‌شود که هرکدام مفهوم خاصی دارند.



Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.