چگونه عمر یخچال را افزایش دهیم؟ + جدید

0 30

چگونه عمر یخچال را افزایش دهیم؟ + جدید

همچنین، برای افزایش طول عمر یخچال عادت باز‌و‌بسته‌کردن بیش‌از‌حد درِ آن را ترک کنید. از حفظ فاصله‌ی پشت یخچال تا دیوار مطمئن شوید. از تکان‌دادن دستگاه مخصوصاً هنگامی‌که به برق است، جداً خودداری کنید؛ زیرا این کار باعث کاهش طول عمر یخچال می‌شود. برای افزایش عمر مفید یخچال، هر چند وقت یک بار آن را تمیز کنید و آگاه باشید که قرار‌دادن ظرف غذای داغ در یخچال عمر آن را کوتاه می‌کند.

محل قرارگیری یخچال

مکانی که یخچال قرار است در آن‌جا قرار گیرد، اهمیت بسیاری دارد. یخچال و فریزر باید در محلی قرار گیرند که هوایی کاملاً متعادل درگردش باشد؛ چراکه گرمای زیاد باعث آسیب به کمپرسور و لوله‌های پشت یخچال می‌شود و عمل تبخیر که عامل سرد‌کردن یخچال است، انجام نگیرد و یخچال خنک نکند.

در‌صورتی‌که در حال ساخت ساختمان هستید و می‌خواهید تأسیسات آشپزخانه‌ای را انجام دهید، باید دقت کافی‌ به‌خرج دهید تا لوله‌کشی گاز درکنار محل قرارگیری یخچال نباشد.

دقت کافی هنگام جا‌به‌جایی یخچال

یکی دیگر از راهکارهای افزایش عمر یخچال و فریزر دقت کافی به‌هنگام جابه‌جایی یخچال است. درصورتی‌که اسباب‌کشی دارید یا می‌خواهید مکان قرارگیری یخچال را عوض کنید، حین جا‌به‌جایی باید بسیار دقت کنید که یخچال آسیب نبیند. همان‌طور‌که می‌دانید، یخچال با استفاده از گازی که در قسمت پشت آن قرار دارد، با جریان پیدا‌کردن درون لوله‌ها باعث سرد‌شدن یخچال می‌شود.

زمانی‌که یخچال جابه‌جا می‌شود، ممکن است به لوله‌های در‌هم‌پیچیده‌ای که در پشت یخچال قرار دارند، آسیبی وارد شود یا بشکند و سوراخ شود. افزون‌براین، احتمال دارد کمپرسور یخچال که حامل گاز است آسیب ببیند و باعث تخلیه گاز یخچال شود؛ درنتیجه، عمل خنک‌سازی انجام نشود. بااین‌اوصاف، جابه‌جایی باید آرام و با احتیاط کامل انجام گیرد.

تراز‌کردن یخچال

تراز‌کردن یخچال و قراردادن آن روی سطحی صاف از نکاتی است که حتماً باید رعایت شود. درصورتی‌که یخچال تراز نباشد، مشکلات مختلفی برای آن ممکن است به‌وجود بیاید و یخچال به‌درستی کار نکند. وجود صدا و لرزش بیش‌از‌حد، آسیب به کمپرسور، خنک‌نکردن یخچال و… از جمله مشکلاتی است که در‌صورت تراز‌نبودن یخچال ممکن است ایجاد شود.

برفک‌زدایی یخچال

بسیاری از یخچال‌ها به‌دلایل مختلفی ممکن است دچار برفک در قسمت یخچال یا فریزر شوند. در یخچال‌های قدیمی برفک‌زدن به‌وفور اتفاق می‌افتاد؛ اما یخچال‌های امروزی که به سیستم نوفراست مجهزند، ضد‌برفک هستند و خیلی کم دچار برفک می‌شوند.

در‌صورتی‌که یخچال شما برفک زد، بهتر است به‌دنبال دلیل برفک‌زدن آن باشید و سپس با کمک روش‌های مختلف برفک‌زدایی کنید. بهترین کار، کشیدن یخچال از برق و آب‌شدن برفک‌ها است.

سنگین‌نکردن در یخچال

داخل درِ یخچال‌ها جایی برای قراردادن انواع بطری‌ها تعبیه شده است که اگر این طبقات زیاد سنگین شوند، احتمال خراب‌شدن درِ یخچال وجود دارد. قراردادن بطری‌های زیاد و سنگین‌کردن درِ یخچال باعث افتادگی آن می‌شود که برای تعمیر آن هزینه‌ی هنگفتی باید پرداخت کرد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.