چند نفر به مودم من وصل هستند؟ (شناسایی + قطع دسترسی) + جدید

0

[ad_1]

چند نفر به مودم من وصل هستند؟ (شناسایی + قطع دسترسی) + جدید

می‌خواهید چیزی را در گوگل جستجو کنید، وای‌فای گوشی را روشن می‌کنید و به‌طور خودکار به شبکه وایرلس خانگی خود متصل می‌شوید، کلیدواژه مدنظر خود را وارد می‌کنید و روی جستجو می‌زنید، صفحه نتایج گوگل با سختی بارگذاری می‌شود و مشخص است که سرعت اینترنت مثل همیشه نیست و بازشدن صفحات وب بیشتر از حد معمول طول می‌کشد.

خبری از گیرکردن لنگر کشتی به سیم‌ها یا پاره کردن آن‌ها توسط کوسه‌های بی‌ملاحظه نیست. درهرصورت درست است که تجربه کاربری اینترنت برای ما نمودار سینوسی دارد و هرلحظه با فرازونشیب زیادی همراه است؛ اما درهرحالتی باید برای کشف علت اختلال اینترنت کارهایی را از سمت خودمان انجام دهیم. دقیقاً مثل زمانی که در شب برق قطع می‌شود و از پنجره بیرون خانه را نگاه می‌کنیم تا مطمئن شویم برق همه قطع شده یا مشکلی در برق ساختمان خودمان پیش آمده است.

در قدم اول اینترنت دیتای سیم‌کارت را چک می‌کنیم، از دیگر اعضای خانه می‌پرسیم و وقتی مطمئن شدیم این اختلال مربوط به لنگر و کوسه نمی‌شود باید مودم روتر شبکه اینترنت خانه را بررسی کنیم. البته، راه دیگر این است که فوراً به پشتیبانی شرکت ارائه‌دهنده اینترنت زنگ بزنیم؛ اما شاید بهتر باشد قبل‌از هرچیزی تنظیمات مودم را بررسی کنیم.

در سناریویی دیگر ممکن است بارها با اطمینان کامل رمز مودم وایرلس را وارد کنید، اما بازهم موفق نشوید به اینترنت وصل شوید. در سناریوی مطرح شده می‌توانید با ورود به تنظیمات مودم دستگاه‌هایی که به مودم متصل هستند را بررسی کنید. شاید فرد دیگری به وای‌فای شما وصل شده است که بارگذاری صفحات وب طول می‌کشد یا دستگاهی که نمی‌تواند به اینترنت وصل شود در فهرست مسدودی مودم قرار گرفته است.

روش‌های مشاهده دستگاه‌های متصل به شبکه وایرلس

روش‌های مختلفی برای مشاهده فهرستی از دستگاه‌های متصل به شبکه وایرلس خانگی وجود دارد که هیچکدام پیچدگی خاصی ندارند. در ادامه با زومیت همراه باشید تا سه روش مشاهده این فهرست را با یکدیگر بررسی کنیم.

روش اول ازطریق مودم روتر وایرلس

تمام مودم‌ روترهای وایرلس، حتی بهترین مودم های TD-LTE، بخشی را در تنظیمات و مدیریت خود دارند که فهرستی از دستگاه‌های متصل به شبکه وایرلس را نشان می‌دهند. این فهرست متشکل از آدرس‌های MAC دستگاه‌های متصل به شبکه است که می‌توان با استفاده از آن آدرس، دسترسی‌های آن‌ دستگاه‌ها را مدیریت کرد. هرچند با توجه به مدل و قیمت مودم، ممکن است ویژگی‌های بیشتری دراختیار مدیر شبکه قرار داشته باشد. درهرصورت، برای مشاهده فهرست دستگاه‌های متصل به وایرلس مراحل زیر را طی کنید.

مرحله اول: مرورگر خود را باز کنید و ازطریق مرورگر وارد بخش مدیریت و تنظیمات مودم روتر وایرلس خود شوید. بدین‌ترتیب، ابتدا در نوار آدرس بالای صفحه، آدرس آی‌پی روتر شبکه را وارد کنید. آدرس متداول برای ورود به تنظیمات مودم 192.168.1.1 است که می‌تواند در برندها و مدل‌های مختلف متفاوت باشد. درادامه فهرستی از رایج‌ترین آدرس‌های آی‌پی روترها را آماده کرده‌ایم.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.