چطور از دسته بازی PS5 به عنوان دسته بازی کامپیوتر استفاده کنیم + جدید

0 83

چطور از دسته بازی PS5 به عنوان دسته بازی کامپیوتر استفاده کنیم + جدید

اتصال دسته بازی پلی‌استیشن ۵ به کامپیوتر از طریق کابل USB

اتصال دسته‌ی بازی دوال‌سنتس از طریق کابل USB به کامپیوتر آسان‌ترین روش است. خوشبختانه سیستم‌عامل ویندوز به صورت خودکار توانایی شناسایی این دسته بازی را دارد؛ بنابراین نیازی نیست تا به صورت مجزا و با صرف زمان، اقدام به نصب درایور‌های مورد نیاز روی کامپیوتر کرد.

از آنجایی که دسته بازی PS5 از درگاه USB-C پشتیبانی می‌کند، تنها چیزی که به آن نیاز دارید کابل USB-C است. انتهای دیگر کابل با توجه به درگاه‌های کامپیوتری که قرار است دسته بازی به آن متصل شود، می‌تواند USB-A یا USB-C باشد.

برای متصل کردن دسته بازی با استفاده از کابل USB، مراحل زیر را انجام دهید:

  • انتهای USB-C کابل را به دسته بازی متصل کنید.
  • انتهای دیگر کابل را به کامپیوتر متصل کنید.
  • زمانی که ویندوز دسته بازی را شناسایی کند، در صفحه دسکتاپ نوتیفیکیشن، اتصال دسته به کامپیوتر را به کاربر اعلام خواهد کرد، در این زمان دسته بازی فعال و قابل استفاده است.

دسته بازی اکنون فعال است و می‌توانید از بازی کامپیوتری مورد علاقه خود لذت ببرید. زمانی که بازی کامپیوتری که قابلیت پشتیبانی از این دسته بازی را دارد، اجرا می‌کنید؛ نور سفیدی در زیر صفحه لمسی دسته بازی شروع به درخشیدن می‌کند.

پس از اتصال دسته‌ی بازی به کامپیوتر به‌روزرسانی سفت‌افزار(Firmware) آن را انجام دهید تا مطمئن شوید که تمام ویژگی‌های دسته به‌روز باشند.

به دلیل ویژگی‌های گسترده دسته بازی PS5، زمانی که این دسته به همراه کامپیوتر استفاده شود، می‌تواند اختلالی جزئی در عملکرد کامپیوتر به وجود آورد؛ از آنجایی که دسته بازی PS5 میکروفن و بلندگو مجزا دارد، این موضوع باعث می‌شود زمانی که دسته بازی از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل می‌شود، کامپیوتر به اشتباه بلندگو و میکروفن دسته بازی را به عنوان تجهیزات اصلی پخش و ضبط صدا شناسایی و بدین منظور از امکانات دسته بازی استفاده کند.

برای رفع این مشکل در ویندوز 11 می‌توانید به فشردن دکمه‌های ترکیبی win + I به صفحه تنظیمات سیستم‌عامل ویندوز دسترسی پیدا کنید، سپس به قسمت System -> Sounds مراجعه کنید، با کلیک روی زیر شاخه All Sound Devices می‌توانید به تمامی دستگاه‌هایی که ویندوز آن‌ها را به عنوان ورودی و خروجی در نظر گرفته دسترسی پیدا کنید؛ از قسمت گفته شده می‌توانید نسبت به غیر فعال سازی تنظیمات ورودی و خروجی دسته بازی که ویندوز آن‌ها را شناسایی کرده، اقدام کنید.

اتصال دسته بازی PS5 به کامپیوتر از طریق بلوتوث

اگر نمی‌خواهید که از کابل استفاده کنید یا اگر می‌خواهید به صورت آزادانه و از فواصل دور بازی‌های ویدیویی را تجربه کنید؛ در این صورت می‌توانید دسته بازی را با استفاده از بلوتوث به کامپیوتر متصل کنید.

مراحل متصل کردن دسته بازی به کامپیوتر از طریق بلوتوث به شرح زیر است:

  • در ویندوز 10 یا 11 به قسمت Settings -> Bluetooth & devices بروید.
  • روی گزینه Add a device کلیک کنید.
  • در صفحه باز شده بلوتوث را انتخاب کنید.
  • دکمه PS(دکمه‌ای که لوگو پلی استیشن روی آن است) و دکمه Create را همزمان برای مدت سه ثانیه نگه دارید، در این زمان چراغ‌های LED دسته دوال سنس باید با رنگ آبی شروع به چشمک زدن کنند. دکمه Create در حقیقت همان دکمه Share در دسته‌ی قدیمی‌تر دوال شوک ۴ است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.