پیکسل ۸ به‌لطف پردازنده تنسور ۳ یکی از بهترین گوشی‌های دنیا خواهد بود + جزئیات کامل

0 59

پیکسل ۸ به‌لطف پردازنده تنسور ۳ یکی از بهترین گوشی‌های دنیا خواهد بود + جزئیات کامل

گوگل دو سال پیش سیستم-روی-چیپ (SoC) اختصاصی برای گوشی‌های هوشمند معرفی کرد و نام آن را تنسور گذاشت. به‌لطف همکاری با سامسوگ، پردازنده‌های تنسور به نسل دوم رسیده‌اند و گوگل هم‌اکنون روی نسل جدید کار می‌کند. پردازنده‌های تنسور گوگل توجه ویژه‌ای به هوش مصنوعی می‌کنند.

نشریه‌ی Android Authority به‌نقل از منبعی آگاه در گوگل، مشخصات فنی پردازنده‌ی Tensor G3 را فاش کرده است. این پردازنده در ساخت گوشی‌های سری پیکسل ۸ استفاده خواهد شد.

گوگل تصمیم گرفته است در تنسور نسل سوم سراغ هسته‌های مدرن‌تری برود. این شرکت کل بلوک CPU را بازطراحی و از هسته‌های ARMv9 استفاده کرده است که در سال ۲۰۲۲ معرفی شدند. این بلوک شامل چهار هسته‌ی Cortex-A510 و چهار هسته‌ی Cortex-A715 و یک هسته‌ی Cortex-X3 خواهد بود.

استفاده از ۹ هسته، تصمیمی عجیب است. حتی تنسور نسل دوم نیز به‌دلیل بهره‌مندی از چینش ۲+۲+۴ پردازنده‌ی بحث‌برانگیزی بود. با‌این‌حال به‌گفته‌ی منبع آگاه، فرکانس هسته‌ها درمقایسه‌با نسل دوم افزایش یافته است. همچنین، استفاده از هسته‌ی Cortex-X3 باعث می‌شود تنسور نسل دوم پیشرفت چشمگیری تجربه کند.

پردازنده‌ی تنسور ۳ گوگل به‌لطف ARMv9 به قابلیت‌های امنیتی جدیدی نظیر MTE مجهز می‌شود. استفاده از ARMv9 بدین‌معنی است که در گوشی‌های سری پیکسل ۸ صرفاً کدهای ۶۴ بیتی اجرا خواهند شد. گوگل در گوشی‌های سری پیکسل ۷ به پشتیبانی از اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی خاتمه داده بود.

تغییر مهم دیگر تنسور ۳ پشتیبانی سخت‌افزاری از فناوری رهگیری پرتو در واحد گرافیکی Arm Mali-G715 است تا بازی‌های موبایلی واقع‌گرایانه‌تر اجرا شوند. گوگل تنسور ۳ قرار است اولین پردازنده‌ی موبایلی با توانایی انکد AV1 باشد.

علاوه‌براین، تنسور ۳ قرار است به تراشه‌ی TPU جدیدی با فرکانس ۱٫۱ گیگاهرتز برای پردازش‌های هوش مصنوعی مجهز شود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.