پیکاپک و چگونگی تکامل سمپلینگ در عصر دیجیتال + جدید

0 25

پیکاپک و چگونگی تکامل سمپلینگ در عصر دیجیتال + جدید

ثبت نام کاربران و تکمیل پرسشنامه

اولین گامی که پیکاپک طی می‌کند ثبت نام کاربران است. در این مرحله از شرکت‌کنندگان خواسته می‌شود که ضمن ثبت اطلاعات هویتی مانند سن، جنسیت، محل زندگی و…، پرسشنامه‌ای را نیز تکمیل‌کنند. این پرسشنامه شامل سوالاتی در خصوص سلامت و سبک زندگی آن‌ها، میزان و نحوه خرید‌هایی که دارند، رفتارها و عادات آن‌ها نظیر میزان علاقه به فیلم و سریال و تماشای تلویزیون و… است. این پرسشنامه با دسته‌بندی مشخص مصرف‌کنندگان، باعث می‌شود که محصولات و سمپل‌ها به دست افراد مناسب برسد و بازخوردی که آن افراد ارائه می‌دهند دقیقا چیزی باشد که صاحبان برند و کارشناسان بازاریابی به آن احیتاج دارند.

پس از پایان یافتن کمپین سمپلینگ در پلتفرم پیکاپک، داده‌هایی ارزشمند و جذاب در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرد تا به کمک این اطلاعات، اهداف و راهبردهای برند خود را محقق کنند.

تهیه، بسته‌بندی و ارسال سمپل

در این مرحله ابتدا از برندها و کسب‌وکارهایی که در همکاری با پیکاپک هستند نمونه محصول دریافت می‌شود. این مرحله به دلیل شناسایی و ثبت‌نام مخاطبان به صورت بهینه انجام می‌شود. در سمپلینگ سنتی یا محیطی هیچ‌گاه نمی‌توان تعداد دقیق مخاطبان را برآورد کرد ضمن اینکه مخاطبان شناسایی نمی‌شوند و ممکن است نمونه محصول به دست افرادی برسد که نیازی به آن ندارند یا حتی یک سمپل چندبار به دست فرد خاصی برسد.

بسته‌های ارسالی پیکاپک به شکل شخصی‌سازی شده و با یک QR کد ویژه برای مصرف‌کننده ارسال می‌شود. این کد به درگاه ثبت بازخورد منتهی می‌شود و از طریق آن بازخورد‌های مخاطبان از کالا گردآوری می‌شود.

بنابراین تعدادی از محصولات هدر می‌رود. اما پیکاپک علاوه بر اینکه امکان از بین رفتن و هدررفت محصولات را حذف می‌کند، از این طریق به برند و همچنین حفظ محیط زیست و کاهش تولید زباله کمک می‌کند. سپس سمپل‌ها بسته‌بندی و برای مصرف‌کننده ارسال می‌شوند. ارسال سمپل به درب خانه باعث می‌شود مصرف‌کننده احساس آرامش خاطر بیشتری حین استفاده و تجربه محصول داشته باشد. همچنین این عمل می‌تواند به مثابه یک هدیه، احساس خوشحالی را برای مصرف‌کننده به همراه داشته باشد و از این طریق به جلب رضایت مصرف‌کنندگان برای خرید کالاها کمک کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.