پژوهشگران شارژ بی‌سیم از فاصله دور را ممکن کردند؛ آیا قدم بعدی بی‌نیازی کامل از شارژر است؟ + جدید

0 49

پژوهشگران شارژ بی‌سیم از فاصله دور را ممکن کردند؛ آیا قدم بعدی بی‌نیازی کامل از شارژر است؟ + جدید

امروزه، گسترش استفاده از شارژ بی‌سیم در دستگاه‌های مختلفی مثل گوشی‌های هوشمند و ایرپادها را شاهد هستیم. ناگفته نماند که سرعت شارژ بی‌سیم در اکثر محصولات چندان زیاد نیست و درحال‌حاضر نمی‌توان فناوری مذکور را شارژ بی‌سیم کاملاً واقعی در نظر گرفت؛ زیرا دستگاه شما باید پد شارژر را لمس کند؛ وگرنه انرژی الکتریکی را دریافت نخواهد کرد. مهندسان دانشگاه آلتو به‌تازگی سیستم جدیدی توسعه داده‌اند که می‌تواند مشکل نسل کنونی شارژرهای بی‌سیم را برطرف کند.

از‌آن‌جاکه برای استفاده از شارژهای بی‌سیم امروزی باید دستگاه را روی پد شارژر قرار دهید، استفاده از این راهکار چندان راحت‌تر از شارژ سیمی نیست. اگر گوشی هوشمندتان از این فناوری پشتیبانی می‌کند، آیا واقعاً از آن استفاده می‌کنید یا همچنان شارژ سیمی اولویت شما است؟ هدف محققان دستیابی به فناوری بهبودیافته‌ای است که امکان شارژ دستگاه‌های الکترونیکی را بدون نیاز به اتصال به پد شارژر و از فاصله‌ی نسبتاً دور فراهم کند.

پیش‌ از اینکه خیلی امیدوار شوید، باید اشاره کنیم که فناوری شارژ بی‌سیم واقعی را شرکتی مثل اپل یا شیائومی توسعه نداده است؛ بنابراین، درحال‌حاضر چنین شارژری وجود ندارد که بتوانید آن را تهیه کنید. تیم آلتو صرفاً نظریه‌ای ارائه داده و گام مهمی در این مسیر برداشته است.

علاوه‌بر‌این، آزمایش‌هایی در این زمینه انجام شده است؛ ولی همچنان به‌عنوان مطالعه‌ی تحقیقاتی در نظر گرفته می‌شود. به‌هر‌حال، تحقیقات همیشه پایه‌واساس همه‌ی فناوری‌های مدرنی است که همین‌حالا در حال استفاده از آن‌ها هستید. به‌عنوان مثال، تا یک یا دو دهه قبل گوشی با نمایشگر تاشو بیشتر در حد فیلم‌های علمی‌تخیلی بود و اکنون چند نسل از همین محصولات روانه‌ی بازار شده است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.