پورت USB-C در آیفون ۱۵ ؛ هرآنچه باید بدانید + جزئیات کامل

0 20

پورت USB-C در آیفون ۱۵ ؛ هرآنچه باید بدانید + جزئیات کامل

بسیاری از مراسم‌های اپل، کلاس درس بازاریابی هستند. این شرکت توانایی بسیاری در معرفی‌کردن محصول دارد و احتمالاً چنین موضوعی را بار‌دیگر در رویداد ۲۱ شهریور خواهیم دید. اپل به‌خوبی می‌داند که بازاریابی تأثیر چشمگیری روی فروش می‌گذارد؛ به‌همین‌دلیل، در هیچ شرایطی نمی‌خواهد با بحران بازاریابی USB-C مواجه شود.

پس از رونمایی آیفون ۱۵، مشتریان اپل به‌یک‌باره متوجه می‌شوند کابل‌ها، دانگل‌ها، شارژر خودرو و سایر لوازم جانبی‌شان با آیفون جدید سازگاری ندارد؛ مگر اینکه آداپتور ویژه‌ی لایتنینگ به USB-C بخرند. با اینکه بیش‌ از یک دهه از تغییر درگاه شارژ آیفون می‌گذرد (زمانی که آیفون ۵ در سال ۲۰۱۲ با لایتنینگ رونمایی شد)، مشخص نیست کاربران علاقه‌شان را به درگاه فعلی از دست داده‌اند یا نه.

اپل تمام تلاشش را به‌کار می‌گیرد تا نگرانی‌های کاربران بابت درگاه جدید را رفع کند. آیفون ۱۵ قطعاً با کابل USB-C عرضه می‌شود و احتمالاً امسال شاهد رونمایی مدل‌های جدید شارژر بی‌سیم مگ‌سیف نیز خواهیم بود. اپل تعداد زیادی آداپتور لایتنینگ به USB-C نیز عرضه خواهد کرد تا مهاجرت به درگاه جدید به ساده‌ترین شکل ممکن انجام بگیرد.

با وجود تمامی تلاش‌های اپل، یک معضل احتمالاً اجتناب‌ناپذیر است. حتی اگر اپل درگاه USB-C را با تمامی آیفون‌های جدید عرضه کند، کاربران همچنان به شارژر USB-C نیاز خواهند داشت؛ شارژری که درون جعبه‌ی آیفون وجود ندارد.

اپل از زمان عرضه‌ی آیفون ۱۲ در سال ۲۰۲۰، هیچ موبایلی را با آداپتور شارژ عرضه نکرده است. یک سال قبل از آن، گوشی آیفون ۱۱ پرو با آداپتور شارژ USB-C روانه‌ی بازار شد. آیفون ۱۱ نیز آداپتور شارژ داشت؛ اما نه آداپتور USB-C.

اپل داخل جعبه‌ی آیفون ۱۱ از همان شارژر قدیمی مبتنی‌بر استاندارد USB 2.0 استفاده کرد. این یعنی تمامی کسانی که از شارژر آیفون ۱۱ یا مدل‌های قبلی آیفون استفاده می‌کنند، به خرید شارژر جدید برای آیفون ۱۵ نیاز خواهند داشت. قیمت شارژر گوشی های اپل بسیار گران است.

آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس احتمالاً با فریم تیتانیومی و پردازنده سه‌نانومتری از راه می‌رسند. این دو عامل باعث افزایش قیمت آیفون در نسل جدید خواهد شد. هم‌زمان پیش‌بینی می‌شود قیمت موبایل برندهای دیگر نیز در سال ۲۰۲۳ افزایش یابد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.