پلیس فتا با فروشندگان مواد محترقه در فضای مجازی برخورد می‌کند + جدید

0 9

پلیس فتا با فروشندگان مواد محترقه در فضای مجازی برخورد می‌کند + جدید

در آستانه‌ی شب چهارشنبه‌سوری، داوود معظمی گودرزی، رییس پلیس فتا پایتخت نسبت به خرید و فروش مواد محترقه و همچنین آموزش ساخت این مواد در فضای مجازی هشدار داده است. علاوه بر مسئله ممنوعیت فروش این کالاهای خطرناک، رییس پلیس فتا تهران اقدامات بعضی افراد را که اقدام به فروش مواد محترقه می‌کنند، کلاهبردارانه خوانده و اعلام کرده است:

علاوه بر تهدیدات جانی این موضوع، کلاهبرداران نیز به بهانه فروش مواد محترقه در کمین هستند.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رییس پلیس فتا تهران

معظمی اقدامات بعضی افراد در فضای مجازی را شیادانه اعلام کرده و توضیح داده است که علاوه بر مسئله خرید و فروش در فضای مجازی، در پلتفرم‌های آنلاین افرادی هستند که نحوه ساخت مواد محترقه را آموزش می‌دهند. بنابراین فعالیت این اشخاص هم امنیت جانی شهروندان را تهدید می‌کند و هم ممکن است با اقدامات کلاهبردارانه باعث آسیب مالی به افراد شود. او در این خصوص تصریح کرد:

«این افراد شیاد با ایجاد سایت‌ها و صفحاتی در زمینه خرید، فروش و آموزش نحوه تهیه و ساخت بمب و مواد محترقه فعالیت می‌کنند که متأسفانه بارها شاهد وقوع اتفاقات و حوادث ناگوار در این خصوص بوده‌ایم. لذا خانواده‌ها باید دقت داشته باشند تا کودکان آن‌ها با استفاده از این سایت‌ها به‌دنبال خرید و ساخت مواد محترقه خطرناک نباشند و در دام کلاهبرداران و سودجویان گرفتار نشوند.»

رییس پلیس فتا پایتخت همچنین از برخورد قاطع با بعضی از این افراد متخلف خبر داده و گفته است:

تاکنون تعداد زیادی از افرادی که در خصوص خرید، فروش و آموزش ساخت مواد محترقه در فضای مجازی فعالیت داشتند دستگیر و طبق قانون با آن‌ها برخورد شده است اما در این بین مجرمان اینترنتی فرصت‌طلب نیز بیکار نمی‌نشینند و با تبلیغات دروغین تحت عناوین مختلفی اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رییس پلیس فتا تهران

او در توضیح نحوه انجام فعالیت‌های کلاهبردارانه توسط این اشخاص نیز گفته است: «فعالیت تعدادی در پوشش فروش مواد محترقه و آتش‌بازی با طراحی درگاه پرداخت جعلی، اطلاعات کارت بانکی کاربران را سرقت کرده و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها می‌کنند و عده‌ای نیز بعد از دریافت وجه کاربران را بلاک کرده و دیگر پاسخگوی آن‌ها نیستند.»

داوودی معظمی از دستگیری چندین فروشنده مواد محترقه در فضای مجازی خبر داده و همچنین از شهروندان و کاربران درخواست کرده است که در صورت مشاهده موارد مشکوک یا صفحاتی که مشغول خرید و فروش مواد محترقه هستند با مرکز فوریت‌های سایبری با شماره ۰۹۶۳۸۰ تماس بگیرند یا از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.gov.ir اقدام کنند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.