پزشکان بریتانیایی با هدست اپل ویژن پرو یک بیمار را جراحی کردند + جدید

0

[ad_1]

پزشکان بریتانیایی با هدست اپل ویژن پرو یک بیمار را جراحی کردند + جدید

این اولین تجربه‌ی ورهو در به‌کارگیری هدست‌های واقعیت افزوده در اتاق عمل نیست. او قبلاً از هدست مایکروسافت برای جراحی‌های مشابه استفاده کرده بود. با این حال، به‌نظر می‌رسد که ویژن پرو کیفیت بالاتری را ارائه داده است.

مزایای استفاده از هدست اپل تنها به از بین‌بردن خطاهای انسانی محدود نمی‌شود. دکتر سید آفتاب، جراحی که عمل را انجام داده، معتقد است که این هدست می‌تواند در افزایش کارآیی دستیارها حین عمل و کاهش زمان لازم برای کارآموزی آنان و آشنایی سریع‌تر با ابزارها مؤثر باشد.

تجربه‌ی ورهو و مشاهدات دکتر آفتاب، گام امیدبخشی برای ادغام فناوری واقعیت افزوده در جراحی خواهد بود. قابلیت مشاهده و دسترسی بلادرنگ به ابزارها در حین عمل جراحی، امکان بهبود دقت، کاهش خطاها و افزایش سرعت را فراهم می‌آورد.

هدست واقعیت مجازی اپل به‌تدریج کاربردهای گسترده‌ی خود را در عرصه‌های مختلف پیدا می‌کند و با توسعه‌ی نرم‌افزارهای بیشتری که مخصوص ویژن پرو هستند، این کاربردها افزایش پیدا خواهند کرد.

از طرفی، اپل تأکید ویژه‌ای بر استفاده از هدست خود در زمینه‌ی پزشکی و درمان دارد و از نرم‌افزارهای متعددی که از بررسی پرونده‌ی بیمار تا برنامه‌ریزی عمل جراحی قابل استفاده هستند، رونمایی کرده است.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.