پر استفاده ترین برنامه های گوشی خود را با این کار ببینید + جدید

0 70

پر استفاده ترین برنامه های گوشی خود را با این کار ببینید + جدید

مرحله اول: ابتدا وارد تنظیمات شوید و کمی به پایین صفحه بروید.

مرحله دوم: روی گزینه Screen Time بزنید تا وارد بخش مشاهده زمان کار با گوشی شوید. در این بخش همان‌طور که می‌بینید نمودار استفاده از گوشی در طول هفته را مشخص کرده است.

همچنین، در این صفحه امکان تنظیم زمان کاهش فعالیت، ایجاد محدودیت برای برنامه‌ها و… ارائه می‌شود.

مرحله سوم: برای مشاهده فهرست پراستفاده‌ترین برنامه‌ها روی گزینه See All Activity بزنید تا به‌صورت جزئی مدت زمانی که برنامه‌ها را استفاده کرده‌اید، نشان دهد.

علاوه‌براین، با گزینه‌های بالای صفحه می‌توانید فیلتر نمایش را در روز جاری، یا هفته اخیر تنظیم کنید و گزارش کلی از فعالیت‌های خود داشته باشید و با لمس Show Categories امکان مشاهده گزارش به‌صورت کلی و براساس دسته‌بندی برنامه‌ها ازجمله سرگرمی، شبکه‌های اجتماعی، مالی و… وجود دارد.

در ادامه، کمی پایین‌تر بعد از فهرست پراستفاده‌ترین برنامه‌ها، می‌توانید تعداد دفعاتی که گوشی را برداشته‌اید و اولین برنامه‌ای که بعد از هربار برداشتن باز کرده‌اید، مشاهده کنید. زیر آن نیز، گزارشی از اعلان‌های دریافتی تهیه می‌شود.

استفاده از قابلیت Screen Time به‌خصوص برای والدین کاربرد دارد تا با استفاده از آن گوشی آیفون فرزند خود را زیر نظر بگیرند و گزارشی از پراستفاده‌ترین برنامه‌های فرزندشان داشته باشند.

روش دیگری نیز برای مشاهده برنامه های پراستفاده در آیفون وجود دارد که ازطریق مشاهده میزان مصرف باتری در بخش Battery دردسترس قرار می‌گیرد.

البته ممکن است ترتیب برنامه‌ها در فهرست Screen Time و باتری اندکی متفاوت باشد، زیرا بهینه‌سازی و میزان مصرف باتری در تمام برنامه‌ها براساس زمان، برابر نخواهد بود.

مشاهده برنامه‌های پراستفاده در اندروید

سیستم‌عامل اندروید نیز چنین قابلیتی ارائه می‌کند که گزارشی از پراستفاده‌ترین برنامه‌های گوشی دریافت کنید. بنابراین، اگر می‌خواهید بدانید در طول استفاده از گوشی کدام برنامه‌ها بیشترین زمان را به خود اختصاص می‌دهند، باید سراغ ابزار Digital Wellbeing بروید.

برای مشاهده پراستفاده‌ترین برنامه‌ها در گوشی اندروید مراحل زیر را طی کنید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.