پرواز بیت کوین؛ ارزش بازار پادشاه رمزارزها از نقره هم عبور کرد + جدید

0 13

پرواز بیت کوین؛ ارزش بازار پادشاه رمزارزها از نقره هم عبور کرد + جدید

در بازار رمزارزها شرایط می‌تواند در مدت کوتاهی به‌شدت تغییر کند. ۱۱ مارس ۲۰۲۳ (۲۰ اسفند ۱۴۰۱) بود که بیت کوین پس‌ از شکست سطح مهم ۳۰٬۰۰۰ دلار، بار دیگر به سمت ۲۰٬۰۰۰ دلار حرکت کرد و همین اتفاق کافی بود تا سیلی از انتقادها به سمت پادشاه رمزارزها سرازیر شود.

بیت کوین زمان زیادی در سطوح پایین‌تر از ۲۰٬۰۰۰ دلار باقی نماند و طی چند ماه روند صعودی خود را از سر گرفت و اکنون حتی بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی‌ جهان یعنی بلک‌راک با صندوق قابل‌ معامله‌ در بورس (ETF) موجی مثبت برای سایر سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها ایجاد کرده که این اقدام باعث افزایش ارزش بازار این رمزارز شده است.

Cryptopotato می‌نویسد بلک‌راک با ورود به بازار بیت کوین، اوضاع را تغییر داد و پس‌ از اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در ژانویه‌ی ۲۰۲۴ (دی و بهمن ۱۴۰۲) سرانجام ETF بیت کوین را تأیید کرد، بسیاری از سرمایه‌گذاران نهادی نیز به خرید این دارایی دیجیتال ترغیب شدند و افزایش تقاضا به رشد سریع بیت کوین و بازار رمزارزها منجر شد.

زمان زیادی تا هاوینگ بعدی بیت کوین باقی نمانده است؛‌ رویدادی که هر چهار سال یک‌بار رخ می‌دهد و پاداش استخراج بلوک‌های جدید بیت کوین را به‌ نصف کاهش می‌دهد. این اتفاق در نهایت موجب کاهش عرضه می‌شود که می‌تواند افزایش قیمت پادشاه رمزارزها را به‌دنبال داشته باشد.

در لحظه‌ی نوشته‌شدن این مقاله هر واحد بیت کوین با قیمت ۷۱٬۸۰۰ دلار معامله می‌شود و ارزش کلی بازار آن به بیش‌از ۱٫۴ تریلیون دلار رسیده است. این یعنی بیت کوین بالاتر از نقره و حتی شرکت متا، در جایگاه هشتم باارزش‌ترین دارایی‌های جهان قرار دارد.

این مقاله حاوی توصیه‌ی اقتصادی زومیت نیست. خطر از‌‌دست‌‌دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری‌‌‌ای وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، خودش تصمیم نهایی را اتخاذ کند و مسئولیت آن را بر‌‌عهده بگیرد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.