پردازنده گوشی پیکسل ۹ گوگل حرارت کمتری تولید خواهد کرد + جدید

0

[ad_1]

پردازنده گوشی پیکسل ۹ گوگل حرارت کمتری تولید خواهد کرد + جدید

بعد از تراشه‌های سری A در گوشی اپل و اگزینوس در گوشی سامسونگ، گوگل نیز با معرفی سری گوشی‌های پیکسل ۶ رسماً وارد بازی تراشه‌های اختصاصی شد و از پردازنده‌ی تنسور پرده‌برداری کرد. این سری از پردازنده‌های گوگل نسل‌به‌نسل ارتقاء پیدا کردند تا غول دنیای جست‌و‌جو بتواند در این رقابت باقی بماند.

بر اساس گزارش فایننشال نیوز، گوگل قصد دارد پردازنده‌ی تنسور G4 را با همکاری سامسونگ و ازطریق معماری و لیتوگرافی جدید برای گوشی پیکسل ۹ بسازد.

پردازنده‌ی تنسور نسل چهارم در مدیریت گرما و بهره‌وری انرژی شرایط بهتری نسبت‌به پردازنده‌ی نسل قبل خود دارد و که نتیجه‌ی استفاده از لیتوگرافی چهار نانومتری جدید سامسونگ است.

سامسونگ برای پردازنده‌ی تنسور G4 از جدیدترین روش FOWLP استفاده می‌کند. غول کره‌ای از همین روش در سری قبل هم استفاده کرده بود اما روش جدید تولید ویفر، می‌تواند گرمای کمتر و عملکردی با‌ثبات‌تر را نوید دهد.

همچنین شایعه شده است که گوگل در سال ۲۰۲۵ با عرضه‌ی پردازنده تنسور G5 در سری پیکسل ۱۰ قصد دارد کاملاً از سامسونگ فاصله بگیرد و فرایند طراحی و تولید پنجمین نسل پردازنده‌های اختصاصی گوشی‌ گوگل را به TSMC واگذار کند.

انتظار می‌رود پردازنده‌‌ی تنسور G4 در پیکسل ۹ و همچنین مدل دوم گوشی تاشدنی پیکسل فولد استفاده شود.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.