پای والدین «سلطان رمزارز» به پرونده جنجالی FTX باز شد + جزئیات کامل

0 22

پای والدین «سلطان رمزارز» به پرونده جنجالی FTX باز شد + جزئیات کامل

براساس گزارش رویترز، سم بنکمن‌فرید دربرابر اتهاماتش ادعای بی‌گناهی کرده و گفته است که استفاده از پول مشتریان اف‌تی‌ایکس برای تأمین بودجه‌ی سرمایه‌گذاری‌های پرخطرش حقیقت ندارد. او هم‌اکنون در زندان به‌سر می‌برد و تاریخ دادگاهش برای یازدهم مهر تعیین شده است. سایر مدیران اف‌تی‌ایکس به اتهاماتشان اعتراف کرده‌اند.

وکلای جوزف بنکمن و باربارا فرید در بیانیه‌ای می‌گویند که ادعاهای صرافی اف‌تی‌ایکس کاملاً غلط است و این صرافی با ثبت شکایت در دادگاه، وجوهی که می‌توانست به مشتریان ضرردیده برگرداند، هدر می‌دهد.

صرافی اف‌تی‌ایکس می‌گوید که بنکمن و فرید ۱۰ میلیون دلار پول نقد و ۱۶٫۴ میلیون دلار دارایی لوکس را به‌عنوان هدیه دریافت کرده‌اند؛ آن‌هم در شرایطی که اف‌تی‌ایکس در مرز ورشکستگی بود. این دو نفر اف‌تی‌ایکس را زیر فشار قرار دادند تا ده‌ها میلیون دلار کمک خیریه انجام دهد که بخشی از این کمک‌ها به دانشگاه استنفورد رسید.

صرافی اف‌تی‌ایکس در اواخر سال ۲۰۲۲ رسماً ورشکسته و مدتی بعد نیز، سم بنکمن‌فرید دستگیر شد. بنکمن‌فرید تا قبل از دستگیری با القابی همچون «سلطان رمزارز» و «وارن بافت جوان» خطاب می‌شد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.