پاور بی آی چیست؛ ابزار هوش تجاری Power BI به زبان ساده + جزئیات کامل

0 42

پاور بی آی چیست؛ ابزار هوش تجاری Power BI به زبان ساده + جزئیات کامل

اگر به‌دنبال گزینه‌های جایگزین برای سرویس Power BI مایکروسافت هستید، می‌توانید در بین چندین نمونه از رقبای این سرویس تجزیه‌وتحلیل کسب‌وکار یک‌کدام را انتخاب کنید.

در این بین می‌توان به سرویس‌هایی ازجمله Tableau به‌دلیل تحلیل عمیق در KPI، سرویس Sisene متناسب برای شرکت‌های متوسط، سرویس QlikSense با قالب‌های ازپیش ساخته جذاب، گزینه اقتصادی ثبت KPI سرویس Zoho Analytics و شاید سرویس Holistics مراجعه کنید که برای کاربران غیر فناوری مناسب است.

فهرست رقبای پاور بی آی را می‌توان همچنان با سرویس‌های Mixpanle به‌دلیل کاربری آسان آن و Geckoboard به‌خاطر افزودن داشبوردها روی تلویزیون اشاره کرد.

منابع یادگیری Power BI در یوتیوب

یوتیوب امروزه یکی از مهم‌ترین منابع یادگیری است که با پیداکردن کانال‌های مطمئن و فنی می‌تواند به‌عنوان یکی از کاربردی‌ترین منابع آموزشی نقش‌آفرینی کند. بهترین کانال‌های یوتیوب برای یادگیری Power BI را می‌توان طبق فهرست زیر معرفی کرد.

۱- کانال یوتیوب Guy in a Cube: این کانال تقریباً اولین انتخاب بسیاری از افراد در یادگیری Power BI به‌حساب می‌آید. این کانال علاوه‌بر اشتراک‌گذاری آخرین اخبار درباره پاور بی‌آی، ترفندها و آموزش استفاده از ابزار آن را نیز پوشش می‌دهد و ویدئوهای آن‌ به‌شدت فنی و با کیفیت هستند.

۲- کانال یوتیوب BI Elite: این کانال یوتیوب از سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را آغاز کرده است. کانال یوتیوب BI Elite روی ترفند‌ها و روش‌های استفاده از پاور بی‌آی متمرکز است که بدون شک کاربر متوسط از آن‌ها اطلاعی ندارد.

۳- کانال یوتیوب SQLBI: این کانال یوتیوب می‌تواند اولین ایستگاه برای یادگیری درباره DAX درون Power BI و SSAS برای اکثر کاربران باشد. درحالی که در سال ۲۰۲۰ میلادی فرایند ساخت و تولید محتوای ویدئویی برای یوتیوب را آغاز کردند و بالاخره ساخت کانال یوتیوب خود را نهایی کردند، وبلاگ آن‌ها یکی از محبوب‌ترین بلاگ‌هایی است که در اینترنت پیدا می‌شود.

جمع‌بندی

با‌این تفاسیر، اگر قصد دارید برای کسب‌کار خود از سرویس‌های تجزیه و تحلیل داده کمک بگیرید سرویس Power BI مایکروسافت می‌تواند قابلیت‌های زیادی را دراختیار شما قرار دهد. نکته خوب درباره این سرویس، رایگان بودن همیشگی Power BI Desktop برای کاربران است؛ البته سرویس Power BI نسخه پولی و رایگان خود را دارد که با توجه به انتخاب کاربر ویژگی‌های خاصی را ارائه خواهد کرد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.