هوش مصنوعی متا توضیحات متنی را به کد تبدیل می‌کند + جدید

0 20

هوش مصنوعی متا توضیحات متنی را به کد تبدیل می‌کند + جدید

متا با انتشار پست وبلاگی گفت:

متا ادعا می‌کند Code Llama براساس آزمایش‌های معیار HumanEval، بهتر از نمونه‌های عمومی دیگر عمل می‌کند اما به‌طور مشخص نامی از مدل‌های رقیب نبرده است. این شرکت می‌گوید Code Llama در معیار کد HumanEval امتیاز ۵۳٫۷ درصد را کسب کرده و می‌تواند توضیحات متنی را به‌طور دقیق به کد تبدیل کند.

Code Llama در سه سایز منتشر خواهد شد که براساس اعلام متا، کوچک‌ترین آن‌ها روی یک کارت گرافیک قابل اجرا است و برای انجام پروژه‌های سبک توصیه می‌شود.

از مدتی‌ قبل شاهد انتشار ابزارهای هوش مصنوعی تولید کد هستیم که توسعه‌دهندگان برای افزایش سرعت و دقت انجام پروژه‌های خود از آن‌ها بهره می‌برند. ماه مارس گیت‌هاب Copilot منتشر شد تا سرعت کدنویسی و اشکال‌زدایی کدها را افزایش دهد. این ابزار همچنین می‌تواند کدهای قدیمی را به‌روزرسانی کند.

آمازون AWS نیز از ابزار CodeWhisperer بهره می‌برد که کدهای برنامه‌نویسی را بررسی و آن‌ها را به‌روز می‌کند. گوگل نیز ابزار کدنویسی هوش مصنوعی خود موسوم‌به AlphaCode را دارد که هنوز دردسترس عموم قرار نگرفته است.

شرکت مادر گیت‌هاب یعنی مایکروسافت و OpenAI به اتهام نقض قانون کپی‌رایت در Copilot با شکایت مواجه شده‌اند؛ زیرا این ابزار می‌تواند کدهای تجاری دیگران را بازتولید کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.