هوش مصنوعی، بازار موبایل را احیا می‌کند + جدید

0 19

هوش مصنوعی، بازار موبایل را احیا می‌کند + جدید

البته هیچ تضمینی وجود ندارد که برنامه‌ی هوش مصنوعی انقلابی روی گوشی‌های هوشمند از جدول زمانی مشابه اینترنت دسکتاپ پیروی کند. ظهور Copilot مایکروسافت به‌عنوان ابزاری چشمگیر و کاربردی می‌تواند پایه‌های اولیه را برای افزایش محبوبیت هوش مصنوعی روی دسکتاپ ایجاد کند و ارائه‌ی قابلیتی مشابه آن روی گوشی‌های هوشمند بدون نیاز به دسترسی به اینترنت می‌تواند به‌شدت مورد توجه خریداران قرار گیرد.

گلدمن ساکس تخمین می‌زند حجم فروش جهانی گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۳ با کاهش پنج درصدی نسبت‌به سال گذشته به ۱٫۱۴۸ میلیارد دستگاه خواهد رسید که از ۱٫۲۰۶ میلیارد گوشی در سال ۲۰۲۲ کم‌تر است.

به‌هر حال گلدمن می‌گوید فروش گوشی‌های هوشمند با عرضه‌ی محصولات جدید در سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ بار دیگر افزایش خواهد یافت. این بانک پیش‌بینی می‌کند فروش گوشی‌های هوشمند در سرتاسر جهان در سال ۲۰۲۴ با رشد سه درصدی به ۱٫۱۸۶ میلیارد دستگاه و سپس با رشد ۵ درصدی در سال ۲۰۲۵ به ۱٫۲۰۹ میلیارد دستگاه برسد.

تک‌کِرانچ می‌نویسد، بازار تبلت و گوشی هوشمند از سال ۲۰۲۱ سهم خود را از رایانه‌های شخصی پس گرفت و به عبارت دیگر دلیل کاهش فروش کامپیوترهای شخصی، عرضه‌ی دستگاه‌های جدید در این بازارها بوده است و نه کاهش تقاضای کلی.

هنوز نمی‌دانیم آیا گوشی و تبلت به‌زودی با خطر جایگزینی فناوری‌هایی مثل هدست واقعیت مجازی و واقعیت افزوده مواجه می‌شوند یا خیر. مردم معمولاً گوشی‌های هوشمند خود را در بازه‌های زمانی کوتاه‌ تعویض می‌کنند زیرا این محصولات بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. با روی کار آمدن هوش مصنوعی، ظرفیت‌های زیادی برای ارائه‌ی ویژگی‌ها و امکانات شگفت‌انگیز و کاربردی ایجاد می‌شود و باید دید استقبال مردم از فناوری مذکور روی گوشی‌های هوشمند چگونه خواهد بود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.