هودل یا ترید؟ هولدرهای ارزهای دیجیتال در سود + جدید

0 14

هودل یا ترید؟ هولدرهای ارزهای دیجیتال در سود + جدید

اما اصلا این اصطلاح هودل از کجا خلق شد؟ چرا هولد نه؟ و چرا هودل؟ 10 سال پیش در چنین روزی، بیست و هفتم آذر برابر با هجدهم دسامبر 2013 یکی از کاربران مشهور وبسایت بیت‌کوین‌تاک که برای ارتباط و تبادل نظر بین فعالان این حوزه طراحی شده بود، در حالی که به نظر می‌رسید حالش چندان خوب نیست و احتمالا غذای مسموم خورده، پستی با این مضمون گذاشت که بیت‌کوین‌های خود را نگه‌دارید و از ترید آنها دوری کنید. این کاربر که با نام مستعار GameKyuubi در بیت کوین تاک فعال بود در پایان پستش هم نوشته بود «I AM HODLING». البته بعد در توضیحاتش نوشت که اشتباه تایپی کرده، اما از آن روز این اصطلاح به شوخی و البته با سرعت بین کاربران کریپتو چرخید و جا افتاد و حالا دیگر خیلی جدی از هودل(HODL) به جای هولد در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود و روزی که این سوتی داده شد، به عنوان روز جهانی هودل نامگذاری شد.

حالا شما در بازار ارزهای دیجیتال هودلر هستید یا تریدر؟ هولدرها یا هودلرها می‌گویند اگر شما بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال با پشتوانه قوی دارید، نگه داشتن آنها به سود شما خواهد بود. بسیاری از مردم دوست دارند از فردای سرمایه‌گذاری، وارد سود شوند و با اولین اصلاح قیمت، تحت تاثیر مسائل روانی قرار می‌گیرند و داراییشان را می‌فروشند. اما معمولا این فروش دارایی در ضرر، باعث پشیمانی فروشنده می‌شود، چراکه قیمت احتمالا دوباره صعودی می‌شود و از قیمت خرید بالاتر می‌رود.

جالب است بدانید که در دسامبر 2013 یعنی همان زمانی که اصطلاح هودل خلق شد، قیمت بیت‌کوین حدود 600 دلار بود و امروز بیت کوین در محدوده 41 هزار دلار معامله می‌شود. یعنی خرید بیت کوین در سال 2013 و فروش آن در سال 2023، با سود بیش از 40 هزار دلاری همراهی بود.

اصلی به نام صبوری

خیلی‌ها با کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، دوباره خرید می‌کنند و به دارایی‌شان می‌افزایند، بعضی‌ها هم دچار ترس می‌شوند و رمزارزهایشان را می‌فروشند. نکته مهم این است که بخش عمده دارایی خود را نباید وارد یک بازار کنید که با ریزش بازار، دچار ترس از دست دادن سرمایه‌تان شوید. صبور بودن یک اصل برای هولدرهاست. از طرفی باید نقطه خروج یا سیو سودتان را به خوبی تشخیص دهید. یعنی در اوج قیمت، حداقل بخشی از سرمایه‌تان را خارج کنید و به اصطلاح سیو سود کنید تا در صورت ریزش قیمت، با آن بخش دوباره خرید کنید.

البته فاصله بین هودل کردن و ترید کردن صفر و صدی نیست. بسیاری از معامله‌گران بخشی از سرمایه خود را برای بلندمدت هولد می‌کنند و با بخش کوچکتری از دارایی‌شان وارد معامله‌های کوتاه‌مدت یا ترید می‌شوند.

صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس به عنوان بزرگترین پلتفرم تبادل رمزارز در ایران امکان خرید و فروش بیت کوین، اتریوم، شیبا، لینک و سایر ارزهای دیجیتال را برای کاربران ایرانی ایجاد کرده و علاوه بر این، با افزودن امکان خرید و فروش تعهدی و ضریب برای این معاملات، امکان ترید حرفه‌ای را هم برای کاربران ایجاد کرده است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.