هواوی با توسعه اینترنت ماهواره‌ای، از شرکت‌های خارجی بی‌نیاز می‌شود + جدید

0 17

هواوی با توسعه اینترنت ماهواره‌ای، از شرکت‌های خارجی بی‌نیاز می‌شود + جدید

هواوی به یکی از معدود شرکت‌های جهان تبدیل شده که آزمایش شبکه‌ی اینترنتی ماهواره‌ای مشابه استارلینک ایلان ماسک را در مدار پایین زمین (LEO) را آغاز کرده است. درحال‌حاضر، استارلینک بزرگ‌ترین صورت فلکی ماهواره‌ای مدار پایینی زمین را دراختیار دارد. جزئیات آزمایش هواوی نشان می‌دهد که اینترنت ماهواره‌های این شرکت به‌سرعت دانلود ۶۰۰ مگابیت‌برثانیه دست یافته است.

اطلاعات مربوط به آزمایش اینترنت ماهواره‌ای هواوی را وانگ جون، دانشمند ارشد آزمایش فناوری بی‌سیم 6G این شرکت، در رویداد بین‌المللی اکوسیستم صنعت اطلاعات هوافضا به‌اشتراک گذاشت. هواوی قصد دارد اتصال ماهواره‌ای را به گوشی‌های هوشمندش اضافه کند و قبلاً میت ۶۰ پرو را با قابلیت اتصال ماهواره‌ای GeoStationary عرضه کرده است.

به‌نوشته‌ی ISP، ماهواره‌هایی که در مدار پایینی زمین قرار می‌گیرند، ابعاد کوچک‌تری از ماهواره‌هایی دارند که در مدار بالاتر (GEO) قرار دارند و علاوه‌بر‌این، سرعت اتصال به اینترنت در شبکه‌ی ماهواره‌های LEO بیشتر است.

خبر پشتیبانی میت ۶۰ پرو از اتصال ماهواره‌ای GEO با انتقادهایی همراه شد؛ زیرا صنعت درحال‌حاضر به استفاده از ماهواره‌های مدار LEO روی آورده است. غول فناوری چینی در پاسخ به این انتقادها، جزئیاتی از برنامه‌هایش برای ارائه‌ی خدمات اینترنت ماهواره‌ای در مدار پایینی زمین ارائه داد که برای خدمات‌دهی یکپارچه به گوشی هوشمند و پهپاد و هواپیما ایدئال است.

پلتفرم اینترنتی LEO هواوی عملکردی شبیه سرویس استارلینک شرکت اسپیس‌ایکس دارد و دسترسی به اینترنت را در مناطق دور افتاده فراهم می‌کند.

هواوی در توضیح جزئیات ماهواره‌های مدار پایینی زمین، به محدودیت مهمی به‌ نام چگالی پوشش اشاره می‌کند. درواقع، حتی استارلینک هم با وجود بهینه‌سازی‌های فراون، امکان استفاده‌ از حداکثر ظرفیت شبکه‌ی ماهواره‌ای خود را ندارد؛ زیرا برخی از ماهواره‌ها روی سطح اقیانوس‌ها قرار می‌گیرند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.