نیروگاه برق سیار به شکل کشتی؛ ایده جدید شرکتی ژاپنی برای انتقال انرژی + جدید

0 108

نیروگاه برق سیار به شکل کشتی؛ ایده جدید شرکتی ژاپنی برای انتقال انرژی + جدید

اگر چهار کشتی به صورت شبانه روزی در مسیر یادشده مستقر شوند، هزینه حمل‌ونقل برق حدود ۰٫۱۷ دلار آمریکا به ازای هر کیلووات ساعت خواهد بود. میانگین قیمت خرده‌فروشی برق خانگی در ژاپن تقریبا ۰٫۲۵ دلار آمریکا است؛ درنتیجه دستیابی پاور ایکس به قیمت یادشده، باعث می‌شود مبلغ ناچیزی حدود ۰٫۰۷ دلار آمریکا در هر کیلووات ساعت بین شرکت‌های تولید انرژی تجدیدپذیر، توزیع‌کننده‌ها و خرده‌فروشی‌ها تقسیم شود.

کشتی‌ها دارای مکانیسم کنترل انتشار گاز و اطفای حریق خواهند بود، اگرچه ترکیب شیمیایی فسفات لیتیوم-آهن ذاتا کاملاً پایدار است و به سختی دچار اشتعال می‌شود. پاور آرک در اندازه‌ی کامل بسیار بزرگ‌تر از مدل نمونه‌ی اولیه خواهد بود و امکان دارد بتواند تا هشت برابر لیتیوم بارگذاری شده را حمل کند؛ بدین معنی که کشتی می‌تواند با حمل دو گیگاوات ساعت انرژی محبوس که برای تأمین انرژی ۷۰ هزار خانه در ایالات متحده در یک روز کامل کافی است، به دریاهای آزاد راه پیدا کند.

ایده‌ی تانکر باتری تا حدی از نظر زیست‌محیطی گیج‌کننده است. با فرض اینکه این کشتی‌ها بدون فولاد سبز و کربن خنثی ساخته شده باشند، این پرسش مطرح می‌شود که آن‌ها برای پیمودن مسیرشان به چه مقدار انرژی پاک نیاز دارند و در هر مسیر چقدر از این انرژی را می‌سوزانند. درنتیجه معلوم نیست آیا کشتی باتری‌دار ایده‌ای موفق از نظر زیست‌محیطی محسوب می‌شود یا خیر.

با این حال،‌ پاور ایکس باید ایده‌اش را از نظر تجاری بررسی کند. این شرکت در حال تأسیس شعبه‌ی فرعی جدیدی به نام «Ocean Power Grid» برای تجاری‌سازی فناوری خود است. پاور ایکس با طراحی دقیق نمونه‌ی تکمیل شده‌ی اولیه، قصد دارد تانکر باتری ایکس را در سال ۲۰۲۵ بسازد و آزمایش‌های میدانی داخلی و بین‌المللی را در سال ۲۰۲۶ آغاز کند. در حال حاضر بیش از ۷۰ میلیون دلار در این پروژه سرمایه‌گذاری شده و پاور ایکس در حال جلب همکاری پیرامون ایده‌اش است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.