نگاهی به تصمیمات جسورانه اپل در حذف ویژگی های پرطرفدار + جزئیات کامل

0 47

نگاهی به تصمیمات جسورانه اپل در حذف ویژگی های پرطرفدار + جزئیات کامل

۵. شارژر داخل جعبه

از جدیدترین اقدامات اپل که صدای اکثریت را درآورد، قرار ندادن شارژر درون جعبه‌ی گوشی‌هایش بود. این تغییر از سال ۲۰۲۰ و عرضه‌ی آیفون ۱۲ با تنها یک کابل لاتنینگ به تایپ سی شروع شد.

به عقیده‌ی شرکت مستقر در کالیفرنیا، بیشتر خریداران آیفون از قبل یک شارژر در خانه دارند و به دلایل زیست‌‌محیطی، نیازی به ارائه‌ی شارژر با گوشی نیست؛‌ آن‌هایی هم که نداشتند می‌توانستند با پرداخت چند ده دلار آن را از اپل بخرند.

با این همه،‌ بسیاری ادعاهای محیط زیست دوستانه‌ی اپل را باور نکردند و این تصمیم را تنها راهی دیگر برای افزایش حاشیه‌ی سود این شرکت چند بیلیون دلاری دانستند.

درست مثل داستان جک هدفون، همان شرکت‌هایی که اپل را به خاطر این تصمیم سرزنش می‌کردند، کم کم از ارائه‌ی شارژر با گوشی‌های خود سر باز زدند.

عضو افتخاری: اسلات سیم کارت

با معرفی آیفون ۱۴ در سال ۲۰۲۲، اپل اسلات سیم کارت را از مدل‌‌های عرضه شده در ایالات متحده حذف کرد؛ با این دلیل که اکثر اپراتور های بزرگ این کشور از eSIM (سیم کارت تعبیه شده) پشتیبانی می‌کنند.

با اینکه آیفون ۱۴ در دیگر نقاط جهان با اسلات سیم کارت فیزیکی عرضه شد؛ می‌توان مطمئن بود که به محض فراهم شدن زیرساخت‌های لازم، اپل و پشت سر آن دیگر شرکت‌ها، به طور کامل با سیم کارت فیزیکی خداحافظی می‌کنند.

در طول تاریخ، اپل بارها با حذف غیرمنتظره‌ی فناوری‌‌های جا افتاده، نابودی آن‌ها را تسریع کرده است. تصمیم‌هایی که در زمان خودشان موج انتقاد‌ها را به این شرکت نشانه گرفتند؛ اما در نهایت صنعت را وادار به تغییر کردند.

این شرکت تا به امروز هیچ نشانه‌ای از تغییر فرمول موفق خود نشان نداده است؛ و معلوم نیست در آینده قرعه‌ی حذف به نام کدام ویژگی بیفتد.

نظر شما کاربران زومیت در این‌باره چیست؟‌ دلتان برای کدام یک از این ویژگی‌ها تنگ شده؟Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.