نوکیا ۱۱۰۰؛ پرفروش‌ترین گوشی تاریخ با ۴۰۰ ساعت شارژدهی + جدید

0 6

نوکیا ۱۱۰۰؛ پرفروش‌ترین گوشی تاریخ با ۴۰۰ ساعت شارژدهی + جدید

گوشی نوکیا ۱۱۰۰ در آگوست سال ۲۰۰۳ (مرداد و شهریور ۱۳۸۲) عرضه شد. این گوشی کوچک و بادوام برای بازارهای نوظهوری مانند روسیه، هند و چین طراحی شده بود و دوام بسیار بالایی داشت؛ هرچند به اندازه‌ی نوکیا ۳۳۱۰ بادوام نبود.

نوکیا در زمان رونمایی از ۱۱۰۰ اعلام کرد هدفش ارائه‌ی موبایلی قابل اعتماد، ساده و مقرون‌به‌صرفه برای کاربران است. ۱۱۰۰ زمانی که عرضه شد، طراحی بی‌نظیری داشت، اما درعین‌حال ظاهر اصولی خود را حفظ کرده بود.

نوکیا ۱۱۰۰ با قابلیت‌هایی نظیر ذخیره‌سازی حداکثر ۵۰ مخاطب، طراحی مقاوم دربرابر گردوغبار، باتری قابل‌تعویض با ۴۰۰ ساعت شارژدهی در حالت آماده‌به‌کار، ۳۶ صدای زنگ از پیش‌ نصب‌شده، فلاش، ساعت، تقویم و بازی محبوب Snake به بازار عرضه شد.

نوکیا ۱۱۰۰ در طول سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹ همچنان محبوب بود تا اینکه خبری منتشر شد مبنی‌براینکه تعدادی از گوشی‌های ۱۱۰۰ برای ارسال پیام‌های متنی از هر شماره‌ای قابل هک‌ شدن بودند و راه را برای انواع کلاهبرداری‌های سایبری باز کردند.

نوکیا ۱۱۰۰ پرفروش‌ترین موبایل تاریخ است و لقب پرفروش‌ترین «گوشی هوشمند» در تمام دوران‌ها به گوشی اپل مدل آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس با فروش ۲۲۰ میلیون دستگاه می‌رسد. این گوشی‌ها عصر جدیدی از نمایشگرهای بزرگ را در موبایل‌ها آغاز کردند. المان‌های طراحی آیفون ۶ همچنان در مدل‌ جدید آیفون SE به چشم می‌خورند.

پرفروش‌ترین گوشی اندرویدی در سال ۲۰۲۳ گلکسی A14 بود. گلکسی A54 و گلکسی A14 5G نیز فروش خوبی داشتند. سامسونگ از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۳ بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی موبایل در جهان بوده است؛ اما تنها گوشی سامسونگ E1100 در بین ۲۰ گوشی پرفروش تاریخ قرار دارد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.