نمایندگان آمریکا لپ‌تاپ‌های لنوو را «ابزار جاسوسی» می‌دانند؛ تحریم در راه است؟ + جدید

0 61

نمایندگان آمریکا لپ‌تاپ‌های لنوو را «ابزار جاسوسی» می‌دانند؛ تحریم در راه است؟ + جدید

فردی به نمایندگی از لنوو می‌گوید: «لنوو به‌هیچ‌وجه با ارتش چین در ارتباط نیست، توسط دولت چین یا حزب کمونیست چین کنترل نمی‌شود و از آن‌ها سرمایه دریافت نکرده است. لنوو در پویش‌های جاسوسی سایبری مربوط‌به دولت چین شرکت نکرده و هیچ ارتباطی به آن‌ها ندارد.»

Legend Holdings با در اختیار داشتن ۳۶ درصد از سهام لنوو، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار این شرکت محسوب می‌شود، اما تنها دو نماینده در هیئت‌مدیره‌ی ۱۲ نفره‌ی لنوو دارد و نمی‌تواند روی تصمیمات این شرکت آثار قابل‌توجهی بگذارد. در بخش دیگری از بیانیه آمده است که لنوو یک شرکت سهام عام محسوب می‌شود و به الزامات حاکمیت جهانی پایبند است.

به ادعای گالاگر، لنوو مدتی قبل نرم‌افزار VisualDiscovery شرکت Superfish را که قرار بود به‌عنوان دستیار خرید به کاربران کمک کند، روی سیستم‌هایش نصب کرد؛ اما بعداً مشخص شد VisualDiscovery جاسوس‌افزار است و بک‌دور در بایوس کامپیوترهای لنوو ایجاد می‌کند.

رئیس کمیته‌ی منتخب مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید ارتباطات لنوو به پویش‌های جاسوسی سایبری دولت چین به‌خوبی مستند است: «ما نگرانیم که چینی‌ها به اطلاعات حساس شخصی اعضای ارتش آمریکا دسترسی پیدا کنند و با این دسترسی، امنیت ملی ما را به خطر بیندازند.»

دفتر مرکزی لنوو در پکن فعالیت می‌کند، اما این شرکت برندی جهانی است و همین حالا ۶٬۰۰۰ کارمند در ایالات متحده و هزاران کارمند دیگر در سایر نقاط دنیا دارد (یکی دیگر از دفترهای اصلی لنوو در شهر موریزویل آمریکا واقع شده است).

لنوو پس از تصاحب کسب‌و‌کار کامپیوترهای شخصی IBM در سال ۲۰۰۵، چندین مجوز امنیتی از آمریکا دریافت کرد. این شرکت سال‌ها است که کامپیوتر شخصی برای شماری از آژانس‌های دولت آمریکا تأمین می‌کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.