نسخه سوم DALL-E رونمایی شد؛ عملکرد خیره‌کننده و سازگاری با ChatGPT + جدید

0 107

نسخه سوم DALL-E رونمایی شد؛ عملکرد خیره‌کننده و سازگاری با ChatGPT + جدید

سرویس هوش مصنوعی DALL-E نخستین‌بار در اوایل سال ۲۰۲۱ رونمایی شد و قبل از سایر پلتفرم‌های تبدیل متن به تصویر نظیر Stability AI و Midjourney دردسترس قرار گرفت.

زمان زیادی نگذشته بود که انتقادها از OpenAI شدت گرفت. کاربران می‌گفتند که DALL-E می‌تواند تصاویر غیراخلاقی را با جزئیات بسیار زیاد بسازد. به‌همین‌دلیل، OpenAI فهرست انتظار برای DALL-E درست کرد؛‌ اما این فهرست انتظار در سال ۲۰۲۲ حذف شد و DALL-E 2 به‌صورت عمومی دردسترس قرار گرفت.

نسخه‌ی سوم DALL-E در ابتدا برای کاربران سرویس‌های اشتراکی ChatGPT Plus و ChatGPT Enterprise منتشر می‌شود و سپس در‌دسترس آزمایشگاه‌های تحقیقاتی قرار می‌گیرد. OpenAI فعلاً به تاریخ انتشار DALL-E 3 برای عموم مردم اشاره نکرده است.

OpenAI تلاش زیادی کرده است تا از ساخت تصاویر توهین‌آمیز و غیراخلاقی با DALL-E 3 جلوگیری کند. DALL-E 3 نمی‌تواند تصاویر افراد سرشناس را بسازد؛ البته به‌شرطی که نام فرد مدنظر صراحتاً در دستور متنی ذکر شود.

OpenAI می‌گوید DALL-E 3 به‌گونه‌ای ساخته شده است که تصاویر را با سبک هنرمندان در قید حیات نسازد. DALL-E 2 می‌تواند درصورت درخواست کاربر، سبک هنری افراد معروف را تقلید کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.