نرخ نوسازی نمایشگر آیفون ۱۵ پرو غالباً روی ۸۰ هرتز قفل می‌شود + جدید

0 126

نرخ نوسازی نمایشگر آیفون ۱۵ پرو غالباً روی ۸۰ هرتز قفل می‌شود + جدید

اپل با معرفی سری آیفون ۱۳، مدل پرو این گوشی‌ها را به نمایشگری با پشتیبانی از نرخ نوسازی بالا مجهز کرد. از آن زمان تا کنون آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس و همچنین آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس نیز از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز بهره برده‌اند.

اپل از فناوری نرخ نوسازی تطبیقی در مدل پرو آیفون‌ ۱۳ به بعد استفاده کرده و این یعنی نرخ نوسازی نمایشگر این گوشی‌ها باتوجه‌ به نوع محتوا به‌طور خودکار کم یا زیاد می‌شود (بین یک تا ۱۲۰ هرتز).

حساب کاربری Ice Universe با انتشار پستی در ایکس (توییتر سابق) ادعا کرده باوجود جذاب بودن انیمیشن‌ها در iOS 17، نرخ نوسازی نمایشگر آیفون ۱۵ پرو در اکثر مواقع ۸۰ هرتز است. البته این ادعا درحال حاضر ازطرف هیچ منبع دیگری تأیید نشده و به‌همین دلیل نمی‌توان با قاطعیت درمورد آن نظر داد.

نرخ نوسازی متغییر در نمایشگر آیفون ۱۵ پرو به ارائه‌ی تجربه‌ی کاربری نرم و روان در هر شرایطی کمک می‌کند و ازطرفی باعث بهبود عمرباتری می‌شود؛ زیرا فعال بودن نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز به‌طور دائمی می‌تواند مصرف باتری را افزایش دهد.

با فرض صحت‌داشتن ادعای Ice Universe، این احتمال وجود دارد که اپل برای بهبود شارژدهی، نرخ نوسازی نمایشگر آیفون ۱۵ پرو را در بیشتر مواقع روی ۸۰ هرتز تنظیم کرده باشد.

با وجود این‌که قیمت گوشی آیفون ۱۵ استاندارد و آیفون ۱۵ پلاس به‌ترتیب از ۸۰۰ و ۹۰۰ دلار شروع می‌شود، نمایشگر این گوشی‌ها همچنان از نرخ نوسازی ثابت ۶۰ هرتز بهره می‌برد درحالی‌که بسیاری از گوشی‌های میان‌رده و ارزان‌قیمت‌تر بازار به نمایشگر ۱۲۰ هرتز مجهزند.

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.