نحوه تبدیل ارز دیجیتال به پول نقد در صرافی بیت ۲۴ + جدید

0 24

نحوه تبدیل ارز دیجیتال به پول نقد در صرافی بیت ۲۴ + جدید

خرید و فروش ارز دیجیتال یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر است. انفجار قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ و رسیدن به رکورد تاریخی ۶۸,۷۸۹ دلار، افراد زیادی را به سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال ترغیب کرد. حجم بازار کریپتوکارنسی و سایر دارایی‌های دیجیتال روند صعودی دارد و هرروز، افراد جدید بیشتری وارد این حوزه می‌شوند.

تبدیل ارز دیجیتال به پول نقد یکی از مهم‌ترین مراحل کسب درآمد از خرید و فروش رمزارز است. دارایی‌های دیجیتال نقدشوندگی فراوانی دارند و تبدیل آن‌ها به پول نقد چند مرحله ساده دارد. در این مطلب، درباره نقدکردن ارز دیجیتال و انتخاب بهترین صرافی آنلاین ارز دیجیتال صحبت خواهیم کرد.

ارز دیجیتال چیست و چقدر درآمد دارد؟

ارز دیجیتال یا رمزارز (Cryptocurrency) نوعی ارز با شکل دیجیتالی است که بر بستر شبکه‌ای کامپیوتری غیرمتمرکز به‌ نام بلاک چین فعالیت می‌کند. شفافیت و بازگشت‌ناپذیری و ردیابی‌نشدن درکنار دیجیتالی و غیرمتمرکز بودن، از مهم‌ترین ویژگی‌های ارزهای دیجیتال هستند.

ارز دیجیتال سیستمی همتا‌به‌همتا است. این یعنی به هیچ بانک یا دولتی وابسته نیست و تمام واسطه‌ها را حذف می‌کند. همان‌طور‌که از نامش پیداست، رمز‌ارز نوعی دارایی رمزنگاری شده‌ است؛ بنابراین، در‌مقایسه‌با ارزهای فیات امنیت فراوانی دارد.

اولین ارز دیجیتال با نام بیت کوین در سال ۲۰۰۹ به بازار عرضه شد و از آن زمان تاکنون، سلطه خودش بر بازار کریپتو را حفظ کرده است. به‌اعتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی، ارزهای دیجیتال و فناوری‌های مرتبط با آن بسیاری از حوزه‌ها، ازجمله بازارهای مالی و اقتصادی را متحول خواهند کرد. درمقابل گروهی با استناد به نوسان‌های زیاد قیمت و مصرف فراوان انرژی برای استخراج و امکان فعالیت‌های غیرقانونی، عمر ارزهای دیجیتال را کوتاه می‌دانند.

کسب درآمد از ارزهای دیجیتال مانند هر روش سرمایه‌گذاری دیگر ریسک‌های خاص خودش را دارد. یکی از مهم‌ترین این ریسک‌ها، وضع قوانین محدودکننده دولت‌ها است که قبلاً شاهد اعمال چنین قوانین کشورهای مختلف از‌جمله چین بوده‌ایم.

بااین‌حال، خرید و فروش ارزهای دیجیتال مزایای زیادی هم دارد که نمی‌توان به‌سادگی از آن‌ها چشم‌پوشی کرد. بنابراین، سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال زمانی سودآور خواهد بود که دانش و مهارت کافی برای ورود به آن را داشته باشید. اگر قصد دارید از خرید و فروش رمز‌ارزها درآمد کسب کنید، باید روش‌های مدیریت سرمایه و ویژگی‌های منحصربه‌فرد بازار کریپتو را به‌خوبی بشناسید.

بهترین زمان برای فروش ارز دیجیتال چیست؟

پاسخ این پرسش به استراتژی کسب سود شما بستگی دارد. برخی افراد سود حاصل از فروش تتر و سایر رمزارزها را به خرید دوباره دارایی‌های دیجیتال اختصاص می‌‌دهند. برخی دیگر نیز به‌‌دلیل نوسانات قیمت، درآمد حاصل از خرید ارز دیجیتال را بلافاصله به پول نقد تبدیل می‌‎کنند. پس قبل از ورود به بازار ارز دیجیتال، استراتژی کسب سودتان را مشخص کنید و در هر شرایطی به آن وفادار بمانید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.