نحوه استفاده صحیح از قرص‌ ماشین ظرفشویی و نکات مربوط به آن + جدید

0

[ad_1]

نحوه استفاده صحیح از قرص‌ ماشین ظرفشویی و نکات مربوط به آن + جدید

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای استفاده از قرص‌های شوینده در ماشین ظرفشویی سامسونگ ابتدا دکمه محفظه ظرفشویی را فشار دهید تا باز شود. یک عدد قرص کلاسیک را از جعبه خارج کنید و در‌صورتی‌که قرص در داخل پلاستیک است، آن را بیرون بیاورید. قرص را در محفظه قرار دهید و با اندکی فشار در محفظه را ببندید. ماشین ظرفشویی را روشن و یک برنامه مناسب انتخاب کنید تا شست‌وشو آغاز شود.

طرز استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

طرز استفاده از اکثر برند‌های قرص ظرفشویی شبیه به هم هستند و گاهی ممکن است نحوه باز کردن بسته و اینکه کدام قسمت‌ها را از قرص جدا کنیم و آن را درون ماشین ظرفشویی قرار دهیم، با همدیگر تفاوت داشته باشند.

معمولاً یک قرص ماشین ظرفشویی، شامل مواد زیادی است. وجود مواد فعال‌کننده، می‌تواند بقایای مواد غذایی را از روی ظروف جدا کند (چراکه یک حالت اکتیوی نهفته دارد که بعد از ترکیب شدن با آب فعال می‌شود). وجود آنزیم‌ها درون قرص، باعث می‌شود مواد پروتئینی و نشاسته‌ای که به ظروف چسبیده‌اند، به راحتی جدا شوند.

نکته: سفیدکننده و براق‌کننده درون قرص، باعث می‌شود تا لکه‌هایی که بر اثر شسته شدن با آب به‌وجود می‌آیند، مشاهده نشوند.

در برخی قرص‌ها، ماده‌ای تحت عنوان سازگارکننده وجود دارد که باعث می‌شود تا حدودی از سختی آب کاسته و آب با سختی مناسب برای شستن ظروف، وارد عمل شود.

به‌طور کلی نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی، کار بسیار ساده‌ای است. برای استفاده از آن‌ها، ابتدا باید پلاستیک قرص را که بعضاً به دور آن پیچیده شده است از آن جدا کنید، قرص را درون محفظه‌ی شست‌و‌شو قرار دهید و با توجه به برنامه‌ای که قصد دارید برای دستگاه تنظیم کنید، ماشین ظرفشویی را روشن کنید.

نکته: در‌صورتی‌که جایگاه مواد شوینده در ماشین ظرفشویی دچار ایراد بود و قابلیت باز شدن را نداشت، می‌توانید قرص را در کف ماشین بگذارید و سپس دستگاه را روشن کنید.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.