نتفلیکس فعلاً قصد ندارد اپلیکیشن اختصاصی برای ویژن پرو اپل بسازد + جدید

0 75

نتفلیکس فعلاً قصد ندارد اپلیکیشن اختصاصی برای ویژن پرو اپل بسازد + جدید

مارک گورمن در خبرنامه‌ی PowerOn خود اعلام کرد که نتفلیکس نسخه‌ی بومی برنامه‌ی خود را برای ویژن پرو نخواهد ساخت. او می‌گوید شرکت استریم فیلم و سریال درعوض امکان اجرای نسخه‌ی آیپد پلتفرم خود را بدون هیچ تغییری روی هدست واقعیت ترکیبی اپل فراهم خواهد کرد.

گورمن اشاره می‌کند توسعه‌دهندگانی که به ساخت نسخه‌ی اختصاصی برنامه‌های خود برای ویژن پرو تمایلی ندارند، دو راه پیش رو خواهند داشت: ۱. اجازه دهند نسخه‌ی آیپد برنامه‌های آن‌ها روی دستگاه اجرا شود؛ ۲. اپلیکیشن را برای ویژن پرو تغییر دهند و حالا به‌نظر می‌رسد نتفلیکس مسیر اول را انتخاب کرده است.

تعداد کمی از شرکت‌ها در این مرحله متعهد شده‌اند که نسخه‌ی اختصاصی برنامه‌های خود را برای ویژن پرو بسازند. غول استریمینگ جهان یکی از شرکت‌های مطرحی است که با وجود تلاش‌های اپل، سیستم خرید درون‌برنامه‌ای این شرکت را رد کرد و درحال‌حاضر، برنامه‌های iOS و آیپد نتفلیکس از AirPlay پشتیبانی نمی‌کنند و بدین‌ترتیب، نمی‌توان ازطریق کانال‌های اپل TV در پلتفرم استریم مذکور اشتراک خرید.

به‌نوشته‌ی ورج، شاید نسخه‌ی آیپد نتفلیکس روی ویژن پرو به‌خوبی اجرا شود؛ اما فقط گذشت زمان می‌تواند این موضوع را مشخص کند. علاوه‌براین، گورمن درباره‌ی پشتیبانی‌نکردن شرکت استریم اعلام کرده است که اپل می‌تواند برای بهبود اکوسیستم ویژن پرو، توسعه‌دهندگان برجسته را به ساخت برنامه‌های اختصاصی برای این محصول ترغیب کند.

به‌هر‌حال ویژن پرو پس‌ از عرضه می‌تواند کتابخانه‌ی عظیمی از برنامه‌های آیپد را بدون هیچ تغییری اجرا کند. علاوه‌براین، می‌دانیم دیزنی پلاس احتمالاً برای هدست واقعیت ترکیبی کوپرتینویی‌ها منتشر خواهد شد.

ازنظر گورمن، توسعه‌ی برنامه‌های ویژن پرو بیشتر از نمونه‌های آیفون و آیپد هزینه خواهد داشت. او می‌گوید اگر برنامه‌های یک‌دلاری آیفون پس‌ از عرضه‌ی ویژن پرو با قیمت ۲۰ دلار برای این هدست منتشر شوند، تعجب نخواهد کرد. گورمن می‌افزاید که قیمت برنامه‌های حرفه‌ای‌تر ویژن پرو می‌توان بین ۵۰ تا ۲۵۰ دلار باشد و چنین موضوعی در فروشگاه اپ‌استور بی‌سابقه نیست.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.