مهندس ایرانی سابق توییتر از Particle پرده‌ برداشت؛ پیگیری اخبار با هوش مصنوعی + جدید

0

[ad_1]

مهندس ایرانی سابق توییتر از Particle پرده‌ برداشت؛ پیگیری اخبار با هوش مصنوعی + جدید

استارتاپ Particle سال گذشته به رهبری سارا بیک‌پور، مدیر ارشد محصول سابق توییتر، تأسیس شد؛ فردی که سابقه‌ی کار روی محصولاتی مثل توییتر ویدیو و توییتر بلو را دارد.

بیک‌پور از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۱ در توییتر حضور داشت و در این مدت موقعیت شغلی خود را از مهندس نرم‌افزار به مدیر ارشد محصول ارتقاء داد. یکی دیگر از بنیانگذاران استارتاپ مذکور مهندس ارشد سابق توییتر و تسلا، مارسل مولینا است.

بیک‌پور ماه گذشته اعلام کرد هدف Particle دسترسی راحت‌تر به خبرهای روز است. او در بخشی از توضیحاتش گفت: «گاهی‌اوقات به‌نظر می‌رسد سرفصل‌ها تنها چیزی هستند که برای آن‌ها وقت داریم. ما تمایل داریم با روشی راحت‌تر، حجم بیشتری از اطلاعات را دریافت کنیم. ما در مراحل اولیه‌ی استفاده از هوش مصنوعی برای تغییر نحوه‌ی تعامل با اخبار هستیم.»

Particle خبرهای خلاصه‌ یا متن کامل خبرها را با اطلاعاتی که از منابع مختلف استخراج‌ شده‌اند در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد. بیک‌پور هنگام اعلام شروع‌ کار آزمایشی پلتفرم خود خاطرنشان کرد کاربران می‌توانند مطابق نیازشان از Particle برای مشاهده‌ی خلاصه‌ی سریع خبرها یا متن کامل آن‌ها استفاده کنند.

درحال‌حاضر Kindred Ventures و Adverb Ventures در استارتاپ Particle سرمایه‌گذاری کرده‌اند. افراد دیگری مثل ایو ویلیامز، بنیانگذار مدیوم و اسکات بلسکی، بنیانگذار Behance، از دیگر سرمایه‌گذاران این استارتاپ هستند.

بلسکی با انتشار پستی در ایکس (توییتر سابق) گفت: «Particle برای من به برنامه‌ای تبدیل شده است که هر روز از آن استفاده می‌کنم. این اپلیکیشن بسیاری از مقالات را در موضوعات مختلف خبری ترکیب می‌کند، نکات کلیدی را به‌طور عینی نشان می‌دهد و می‌تواند در صورت نیاز محتوای بیشتری درمورد موضوعات مورد نظر کاربر نمایش دهد. این برنامه را می‌توان نمونه‌ای عالی از کاربرد هوش مصنوعی در زندگی روزانه‌ در نظر گرفت.»

Particle نسخه‌ی نمایشی فناوری هوش مصنوعی خلاصه‌سازی خبر را ازطریق وب‌سایت رسمی خود ارائه می‌دهد؛ جایی‌ که مقالات به‌همراه خلاصه‌ی آن‌ها، تاریخ و ساعت انتشار و آخرین به‌روزرسانی و همچنین خود منابع، نمایش داده می‌شوند.

منابع خبری Particle را طیف گسترده‌ای از ناشران بزرگ ازجمله نیویورک‌ تایمز، CNBC، فاکس‌ نیوز، واشنگتن پست، گاردین، CNN ،Breitbart ،ABC ،USA Today، نیویورک پست و هیل تشکیل می‌دهند.[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.