مقایسه کولر گازی پنجره‌ای با اسپلیت + جدید

0 98

مقایسه کولر گازی پنجره‌ای با اسپلیت + جدید

فیلتر هوا در دستگاه تهویه مطبوع شما هدف مهمی را دنبال می‌کند. آن‌ها به‌دلیل طراحی سوراخ دار خود، هوا را هنگام عبور از دستگاه تهویه مطبوع اسپلیت شما تمیز می‌کنند و به گردوغبار و دیگر زباله‌ها اجازه ورود نمی‌دهد. در نتیجه هوای خانه‌ی شما تمیزتر و سالم‌تر خواهد بود.

متاسفانه زمانی که گردوغبار و دیگر ذرات معلق جمع می‌شوند، این فیلترها می‌توانند مسدود شوند که همین موضوع باعث کاهش کارایی و اثربخشی دستگاه تهویه مطبوع شما خواهد شد.

تفاوت اصلی بین اسپلیت و کولرگازی پنجره‌ای

دستگاه‌های تهویه مطبوع و طراحی‌های آن‌ها در پاسخ به پیشرفت فناوری و تقاضای مصرف‌کنندگان تکامل یافته‌اند. کولرها به خاطر توانایی‌شان در حفظ محیط خنک هنگام مبارزه با دماهای گرم و مرطوب مورد توجه قرار می‌گیرند. امروزه انواع مختلفی از تهویه مطبوع در بازار موجود است که از آن جمله می‌توان به تهویه مطبوع اسپلیت و پنجره‌ای اشاره کرد.

با وجود این واقعیت که هر دو سیستم تهویه مطبوع اسپلیت و پنجره‌ای از فناوری های خنک‌کننده مشابهی استفاده می‌کنند، تهویه مطبوع اسپلیت به‌دلیل ساختار برتر، راحتی و ظرفیت خنک کنندگی، محبوب‌تر هستند. دستگاه‌های تهویه مطبوع پنجره‌ای از طراحی مشابهی بهره می‌برند و قیمت تقریبا کمتری نسبت به دستگاه‌های تهویه مطبوع اسپلیت دارند.

تفاوت‌های عمده‌ی بین اسپلیت و کولر گازی پنجره‌ای

  • کولر اسپلیت از دو بخش کلی تشکیل شده است، درحالی‌که کولر پنجره‌ای فقط یک بخش کلی دارد.
  • اواپراتور اسپلیت در واحد داخلی و تهویه مطبوع پنجره‌ای در همان واحد قرار دارد.
  • بخش داخلی تهویه مطبوع اسپلیت ممکن است در هر جایی قرار گیرد؛ اما کولر گازی پنجره‌ای باید در پنجره نصب شود.
  • کولر گازی اسپلیت تقریبا هیچ صدایی تولید نمی‌کند، درحالی‌که کولر گازی پنجره‌ای صدای بیشتری دارد.
  • قیمت تهویه مطبوع اسپلیت گران‌تر از تهویه مطبوع پنجره‌ای است.

مصرف برق اسپلیت و کولرگازی پنجره‌ای

اگر کولرگازی پنجره‌ای را بیش از ۶ ساعت به‌طور مداوم در روز روشن کنید، شاید برق بیشتری در مقایسه با یک کولر اینورتر دوگانه یا سه‌گانه در همان تناژ مصرف کند. بااین‌حال تفاوت چندان زیاد نیست.

کدام را باید بخرید؟ کدام یک بهترین است؟

اینکه بین اسپلیت یا کولرگازی پنجره‌ای کدام یک را انتخاب کنید، به بودجه شما، نیازهای شما، اندازه اتاق، در دسترس بودن پنجره و سایر موارد بستگی دارد. هر دو از نظر خنک‌کنندگی تقریبا برابر هستند؛ بنابراین گام مهم‌تر این است که ابتدا ظرفیت خنک‌سازی را انتخاب کنید.

ظرفیت مورد نیاز شما نیز به عوامل دیگری مانند تعداد افراد ساکن در محل، تعداد تجهیزات موجود در آن، اینکه آیا هر دیواری نور مستقیم خورشید را دریافت می‌کند یا خیر، اتاق در طبقه بالا یا در طبقه پایین است، بستگی دارد. این عوامل ممکن است میزان ظرفیت را افزایش دهد.

کولر پنجره‌ای به پنجره نیاز دارد تا در آن قرار بگیرد. درغیر این صورت نمی‌توانید از کولر پنجره‌ای استفاده کنید و تنها انتخابتان اسپلیت است. اگر در هنگام خواب به یک اتاق با سروصدای کم نیاز دارید، باید به دنبال اسپلیت باشید. از سوی دیگر اگر کولری می‌خواهید که با طراحی مدرن اتاق شما همخوانی داشته باشد، اسپلیت بهترین گزینه است. با در نظر داشتن تمام این نکات می‌توانید بین اسپلیت و کولر گازی پنجره‌ای یکی را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله «راهنمای خرید کولر؛ در جستجوی هوای مطبوع» را مطالعه کنید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.