مقایسه شیائومی ۱۳ لایت با گلکسی A54 سامسونگ؛ جدال بهترین میان‌رده‌های بازار + جدید

0 47

مقایسه شیائومی ۱۳ لایت با گلکسی A54 سامسونگ؛ جدال بهترین میان‌رده‌های بازار + جدید

روزبه‌روز بر محبوبیت گوشی‌های میان‌رده افزوده می‌شود و افزایش افسارگسیخته‌ی برچسب قیمتی پرچمداران، کاربران بیشتری را به سمت استفاده از میان‌رده‌ها می‌کشاند. در این‌ میان شیائومی و سامسونگ، دو بازیگر اصلی دسته‌ی میان‌رده‌ها، با عرضه‌ی مدل‌های مختلف سعی دارند سهم بیشتری در بازار موبایل کسب کنند.

شیائومی مدل‌هایی را در هر سه خانواده‌ی Xiaomi، ردمی و پوکو با قیمت‌های مختلف و پشتیبانی نرم‌افزاری متفاوت عرضه می‌کند تا از این طریق افراد بیشتری را به‌ خرید ترغیب کند. سامسونگ بهترین گوشی‌های میان‌رده خود را در سری Galaxy A عرضه می‌کند؛ مدل‌هایی که از بُعد نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در کلاس بالاتری نسبت به سری F یا حتی M قرار دارند.

کره‌ای‌ها در سال ۲۰۲۳ سری جدید را در دو مدل شامل گلکسی A54 و گلکسی A34 معرفی کردند و خبری از مدل گلکسی A74 نبود؛ شاید چنین باشد که با فروش بالای گلکسی A53، سامسونگ سری A7X را به‌کلی کنار بگذارد و گلکسی A73 آخرین مدل از این سری باشد.

در سوی دیگر، شیائومی با عرضه‌ی بیشتر مدل‌های خود در دسته‌ی میان‌رده‌ها، بازاری متنوع از مدل‌های مختلف‌ در بازه‌های قیمتی گوناگون را در مقایسه با سامسونگ، تحت سلطه‌ی خود دارد. در مقام مقایسه باید به بازه‌ی قیمتی ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان اشاره کنیم؛ جایی‌که شیائومی ۱۱ نماینده و سامسونگ تنها دو نماینده دارد!

اکنون رویارویی دو میان‌رده‌ی مهم سال ۲۰۲۳ یعنی شیائومی ۱۳ لایت و گلکسی A54 برای کسب لقب بهترین میان‌رده بازار اتفاق جذابی خواهد بود؛ پس در ادامه با زومیت همراه باشید.

مقایسه ویدیویی شیائومی ۱۳ لایت با گلکسی A54 سامسونگ

تماشا در یوتیوب

مقایسه طراحی شیائومی ۱۳ لایت و گلکسی A54 سامسونگ

سامسونگ و شیائومی با وجود استفاده از متریال یکسان، نگرشی متفاوت را در طراحی دنبال می‌کنند. شیائومی استفاده از لبه‌های خمیده را ترجیح می‌دهد و همان‌طور که در بررسی شیائومی ۱۳ لایت نیز اشاره شد، در طراحی آن، المان‌های بسیاری از شیائومی ۱۳ پرو و P30 Pro هواوی به‌ چشم می‌خورد؛ درحالی‌که سامسونگ با به‌کارگیری زبان‌ طراحی خانواده‌ی گلکسی S23، از نمایشگر با لبه‌های تخت استفاده می‌کند.

گلکسی A54 ابعادی معادل ۷۶٫۷ × ۱۵۸٫۲ میلی‌متر دارد و از ضخامتی ۸٫۲ میلی‌متری نیز بهره می‌برد که با احتساب برآمدگی دوربین به بیش از ۱۰ میلی‌متر (۱ سانتی‌متر) می‌رسد! در سوی دیگر شیائومی ۱۳ لایت با ابعاد ۷۲٫۷ × ۱۵۹٫۲ و ضخامت ۷٫۲ میلی‌متری، دستگاهی خوش‌دست‌تر و جمع‌و‌جورتر محسوب می‌شود که البته به‌خاطر استفاده از نسبت صفحه ۲۰:۹، طراحی کشیده‌تری نسبت به رقیب خود دارد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.