مقایسه تمام و کمال اپل واچ سری ۹ با نسل قبلی؛ ارتقا به چه قیمت! + جدید

0 20

مقایسه تمام و کمال اپل واچ سری ۹ با نسل قبلی؛ ارتقا به چه قیمت! + جدید

اپل واچ سری ۹ تنها رنگ جدید صورتی را به طیف آلومینیومی اضافه می‌کند، در غیر این صورت تمام رنگ‌ها و مدل‌ها، مشابه با اپل واچ سری ۸ هستند.

هر دو مدل دارای حسگرهای اکسیژن خون، ECG، تشخیص سقوط، خدمات اضطراری و سنسورهای دما هستند که می‌توانند در زمان و مکان‌های مختلف بسیار سودمند باشند. اپل واچ سری ۹ هیچ سنسور جدیدی اضافه نمی‌کند اما از حسگرهای معرفی شده برای تقویت ویژگی نسبتاً جدیدی بهره می‌برد.

اپل واچ سری ۹ توانایی تعاملی جدیدی را با دو بار ضربه زدن روی انگشت شست و اشاره‌ی دست با حرکتی به نام Double Tap معرفی می‌کند. اپل می‌گوید برای این کار از الگوریتم‌های پیچیده‌ای استفاده می‌کند تا با توجه به عواملی مانند شتاب‌سنج و تغییر در جریان خون شما، مشخص شود که چه زمانی دو انگشت خود را به‌هم زده‌اید. می‌توانید از این حرکت برای فعال کردن دکمه اصلی روی صفحه‌نمایش نیز استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید برای پاسخ دادن به تماس، توقف تایمر، به تعویق انداختن زنگ ساعت، پخش یا توقف موسیقی یا باز کردن ویجت‌ها، دو بار انگشتانتان را به‌هم بزنید.

البته قابلیت‌ مشابهی در اپل واچ سری ۸ نیز وجود دارد، شما می‌توانید با فعال کردن Assistive Touch در تنظیمات Accessibility، ژست‌های حرکتی مختلفی را برای کارهای گوناگون شخصی‌سازی کنید.

بالاخره نوبت به اصلی‌ترین تفاوت رسید. اپل واچ سری ۸ از پردازنده S8 استفاده می‌کند اما مدل جدید از پردازنده S9 بهره می‌برد که با ۶۰ درصد ترانزیستور بیشتر (۵/۶ میلیارد) نسبت به نسل قبل، پردازنده گرافیکی‌اش ۳۰ درصد سریع‌تر شده است؛ همچنین موتور عصبی جدید با استفاده از قابلیت‌های یادگیری ماشین، دو برابر سریع‌تر از اپل واچ سری ۸ در این زمینه عمل خواهد کرد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.