معرفی ۱۰ پروژه موفق دنیای NFT به انتخاب ایران بروکر + جدید

0 95

معرفی ۱۰ پروژه موفق دنیای NFT به انتخاب ایران بروکر + جدید

NFT‌ها نوعی دارایی دیجیتال هستند که با استفاده از فناوری بلاکچین مالکیت یا اثبات اصالت آیتم یا محتوایی منحصر‌به‌فرد را نشان می‌دهند. برخلاف رمز‌ارزهایی مانند بیت‌کوین یا اتریوم که قابل‌تعویض هستند و می‌توان آن‌ها را به‌صورت یک‌به‌یک مبادله کرد، NFT‌ها متمایز هستند و نمی‌توان آن‌ها را بر‌اساس مبادله همتا‌به‌همتا انجام داد.

NFT‌ها انواع مختلفی از دارایی‌های دیجیتال یا فیزیکی، مانند آثار هنری، موسیقی، ویدئوها و کلکسیون‌ها را نشان می‌دهند. هر NFT حاوی ابرداده‌ای است که اطلاعاتی مانند عنوان و توضیحات و اطلاعات سازنده را درباره دارایی مشخصی نشان می‌دهد. این ابرداده‌ها در بلاکچین و معمولاً در اتریوم ذخیره می‌شوند و شفافیت و تغییر ناپذیری را تضمین می‌کنند.

بلاکچین اتریوم ازجمله بلاکچین‌های مطرح و پرطرفدار بازار ارزهای دیجیتال است. افزایش تراکنش‌ها در این بلاکچین درنتیجه افزایش فعالیت‌های مختلف در آن، می‌تواند قیمت اتریوم در بازار را تحت‌تأثیر قرار دهد.

یکی از ویژگی‌های اصلی NFT‌ها توانایی آن‌ها در اثبات مالکیت و اصالت دارایی است؛ زیرا بلاکچین کل تاریخ تراکنش را از ایجاد اولیه تا انتقال‌های بعدی ثبت می‌کند. در سال‌های اخیر، NFT‌ها محبوبیت بسیاری کسب کرده‌اند. در‌ادامه، به تعدادی از NFT‌های پرطرفدار بازار در سال‌های اخیر اشاره می‌کنیم.

ارزش معاملات Axie Infinity در سال ۲۰۲۱ به میلیاردها دلار رسید؛ زیرا توانست با جوایز نمادین، میلیون‌ها بازیکن را به خرید NFTs متقاعد کرد. با‌این‌حال، نتوانست سال ۲۰۲۲ را به‌خوبی آغاز کند و با وجود حرکت نزولی، توانست جایگاه خود را در بین ده NFTs برتر حفظ کند.

با وجود راه‌اندازی نسخه جدید بازی و ایجاد تغییراتی به‌منظور بهبود وضعیت اقتصادی، فعالیت تجاری Axie Infinity در طول سال تا حد زیادی کاهش یافت؛ به‌طوری‌که حرکت نزولی شدید‌تری را درمقایسه‌با سایر توکن‌های NFT را ثبت کرد.

بازی فوتبال فانتزی Web3 Sorare با وجود کاهش قیمت NFT، فروش نسبتاً ثابتی را در طول سال ۲۰۲۱ تجربه کرد و در‌مجموع حجم معاملات ۳۱۸ میلیون دلاری را ازآنِ خود کرد. حتی با کاهش قیمت NFT، بازی فوتبال فانتزی Web3 Sorare به‌ فروش نسبتاً ثابت در طول سال ۲۰۲۱ ادامه داد و درنهایت در سال جاری حدود ۳۱۸ میلیون دلار از حجم معاملات را به‌دست آورد.

NBA Top Shot که در سال ۲۰۲۱ باعث حرکت NFT‌های ورزشی بود، برخلاف عملکرد موفق Sorare سقوط کرد. نکته مهم در این پروژه آن است که ۳۱۸ میلیون دلار فروش Sorare، تنها ازطریق پلتفرم اصلی فوتبال آن انجام شد.

پروژه تصویر پروفایل اتریوم (PFP) به‌ نام Doodles که در پاییز گذشته راه‌اندازی شد، موفقیت‌های بزرگی برای برند خود به‌‌ارمغان آورد؛ ازجمله همکاری با فارل ویلیامز در‌زمینه موسیقی و سرگرمی. به‌علاوه ساخت نسخه بزرگ‌تر Doodles 2 برای متافریز را نیز در پی داشت.

در میان این موفقیت‌ها، فروش‌های ثانویه برای مجموعه اصلی در سال ۲۰۲۲ ادامه پیدا کردند. Doodles بیش از ۳۹۱ میلیون دلار حجم معاملات ثانویه را ازآنِ خود کرد که در رقم ۱۲۲ میلیون دلار به اوج خود رسیده است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.