مدیرعامل اینتل: امیدوارم روزی برای AMD پردازنده بسازیم + جزئیات کامل

0 8

مدیرعامل اینتل: امیدوارم روزی برای AMD پردازنده بسازیم + جزئیات کامل

پت گلسینگر، مدیرعامل اینتل، در حاشیه‌ی مراسم IFS Direct Connect بار دیگر تأکید کرد شرکت تحت مدیریتش می‌خواهد برای همه تراشه تولید کند، ازجمله رقیب دیرینه‌اش یعنی AMD.

کسب‌و‌کار Intel Foundry که وظیفه‌ی ساخت تراشه برای شرکت‌های دیگر را برعهده دارد، از جدیدترین فناوری‌های پکیجینگ تیم آبی استفاده می‌کند و همواره به‌دنبال مشتریان جدید می‌گردد.

خبرنگار تامز هاردور در مراسم IFS Direct Connect از پت گلسینگر پرسید: «اینتل حالا نودهای پردازشی‌اش را به برخی از رقبا ارائه می‌دهد و ممکن است گاهی اوقات تیم‌های طراحی شما مستقیماً با شرکت‌هایی رقابت کنند که مشغول استفاده از جواهرات خودتان هستند. چگونه برای این موقعیت‌ها برنامه‌ریزی می‌کنید؟»

گلسینگر در پاسخ گفت اینتل مرز مشخصی در بین محصولات خودش و خط تولید کسب‌و‌کار Intel Foundry ترسیم کرده است و قصد دارد امسال شعبه‌ی حقوقی مجزایی برای Intel Foundry ایجاد کند تا گزارش مالی جداگانه‌ای نیز برای آن ارائه دهد: «هدف تیم Intel Foundry ساده است: کارخانه‌ها را پر کنید و تراشه در اختیار گسترده‌ترین مجموعه‌ی مشتریان در این سیاره ارائه دهید.»

مقاله‌های مرتبط

مدیرعامل اینتل در ادامه‌ی سخنانش گفت که امیدوار است شرکتش روزی برای انویدیا و کوالکام و گوگل هم پردازنده بسازد و حتی وظیفه‌ی تولید پردازنده AMD را نیز در کنار پردازنده اینتل برعهده بگیرد.

پت گلسینگر در سال ۲۰۲۱ به‌عنوان مدیرعامل به اینتل برگشت و از همان زمان استراتژی بزرگی تدوین کرد تا تیم آبی به «کارخانه‌ی ریخته‌گری کل دنیا» تبدیل شود. گلسینگر پیش‌تر بارها روی علاقه‌اش به همکاری با همه‌ی شرکت‌ها تأکید کرده است.

اینتل در مراسم IFS Direct Connect ضمن رونمایی اولیه‌ی لیتوگرافی 14A اعلام کرد که قراردادی چند میلیارد دلاری با مایکروسافت امضا کرده است تا تراشه‌های سفارشی این شرکت را تولید کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.